Symbole urzędowe

Herb

Herb miasta pokazuje pionowo stojącego lwa, którego należy wiązać z założycielką miasta, margrabiną Katarzyną Brunszwicką. Identyczny lew jest w herbie książęcego rodu Braunschweig – Wolfenbüttel. Nowym elementem herbu Dębna jest korona (stylizowane mury miejskie z wrotami i okienkami).

Herb ten jest wzorowany na herbie Dębna z okresu przedwojennego. Barwa herbu utrzymana jest w tonacji czerwonej (tło) i żółtej (wizerunek lwa) z małym procentem niebieskiego (pazury, jęzor) oraz czarnego (oczy).

Flaga

Na podstawie uchwały nr XIII/83/99 Rady Miejskiej z dnia 29 lipca 1999 roku ustalono wzór flagi urzędowej i flagi ogólnej Miasta i Gminy Dębno. Kolorystyka obu flag przedstawia się następująco: środkową część flag stanowi poziomy pas czerwony zajmujący 2/4 części powierzchni, górną i dolną częścią 1/4 powierzchni stanowią pasy poziome w kolorze żółtym.

Różnicę graficzną stanowi flaga urzędowa, w której dodatkowym elementem jest umieszczony na części czerwonej (centralnie) wizerunek lwa w kolorze żółtym.

Sztandar Rady Miejskiej

Sztandar Rady Miejskiej zatwierdzono uchwałą nr XXIV/157/2000 Rady Miejskiej z dnia 26 kwietnia 2000r. Nadanie i poświęcenie nowego sztandaru nastąpiło 11 listopada 2000 r.

Święto Miasta

4 lutego obchodzimy rocznicę powrotu Dębna i innych miejscowości gminy Dębno do Macierzy, potocznie nazywaną Wyzwoleniem Dębna. Dni Miasta obchodzone są w przedostatni weekend sierpnia.

Dni Dębna odbywają się w przedostatni weekend sierpnia.

Insygnia

Insygnia władzy Przewodniczącego oraz Burmistrza to dwa srebrne łańcuchy składające się z ogniw będących miniaturkami liści dębu wraz z bursztynowymi jego owocami, u góry z tarczą z napisem „prawa miejskie 1570” oraz u dołu z tarczą z herbem gminy Dębno i srebrnymi napisami u góry „Dębno” a na dole „Przewodniczący Rady ” - pierwszy łańcuch i „Burmistrz” - drugi łańcuch.