Szpital w Dębnie zyskał pracownię Tomografii Komputerowej i wyremontowany oddział pediatryczny

Data publikacji: 05 paź 2023

3 października br. uroczyście otwarto wyremontowany oddział pediatryczny oraz nową Pracownię Tomografii Komputerowej w Szpitalu w Dębnie im. Św. Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o. o. Zakup tomografu, jak i remont oddziału został sfinansowany ze środków własnych szpitala przy dofinansowaniu właścicieli - gminy Dębno i powiatu myśliborskiego.

W wydarzeniu udział wzięli: posłowie na Sejm RP, Wojewoda Zachodniopomorski – Zbigniew Bogucki, władze samorządowe Powiatu Myśliborskiego i Gminy Dębno, Dyrektor Regionalny Firmy Siemens Healthcare Sp. z o. o., przedstawiciel Fundacji Ronalda Mc'Donalda oraz przedstawiciele lokalnych przedsiębiorców (sponsorów) i mieszkańcy.

- Są to kolejne inwestycje, które podnoszą jakość i standard tego naszego, lokalnego szpitala, ale tak naprawdę mocno rezonują również na całą lokalną społeczność – podkreślał Grzegorz Kulbicki, burmistrz Dębna.

Oddział pediatryczny zyskał nowe oblicze, które stwarzają komfortowe warunki i podnoszą jakość świadczonych usług. Przybyło dostępnych miejsc dla dzieci, których teraz łącznie będzie 20, do tego powstał kąciki zabaw. Każda sala ma także swoją łazienkę.

Żółto- zielona sala z kolorowymi obrazkami. Łóżka szpitalne i szafki obok

Pracownię Tomografii Komputerowej wyposażono w nowoczesny tomograf marki Siemens. Szpital w Dębnie świadczył będzie usługi w zakresie badania tomografii komputerowej, czyli jednej z podstawowych metod diagnostycznych. O uruchomieniu pracowni Szpital niebawem będzie informować na swojej stronie internetowej.

Tomograf, w okienku widać pięciu rozmawiających mężczyzn

Fundacja Fundacji Ronalda McDonalda przekazała łóżka do sal w oddziale dziecięcym. Będą służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji.

Inwestycje remontowe zostały zrealizowane przez pracowników szpitala, przy wsparciu finansowym wspólników: Powiatu Myśliborskiego i Gminy Dębno oraz lokalnym przedsiębiorców.

Bez udziału wszystkich zainteresowanych nie udałoby się osiągnąć zamierzonego celu – nowoczesnej Pracowni Tomografii Komputerowej, jak również wyremontowanego i w pełni wyposażonego Oddziału Pediatrycznego.