Zapraszamy na Spotkania Przyrodników w Młyniskach

Data publikacji: 20 wrz 2023

XXI Spotkania Przyrodników odbędą się w sobotę, 23 września 2023 r. w Młyniskach. Tradycyjnie zaplanowano wycieczkę pieszą z Markiem Schillerem i wręczenie nagród uczestnikom przyrodniczego konkursu fotograficznego.

Impreza rozpocznie się o godz. 9.00 przy Młyniskach 10. Stamtąd ruszy piesza przyrodnicza  wycieczka. Przejście drogami polnymi i leśnymi, około 8 km, do godz. 12:00 - 12:30. Młyniska – jedna z najmłodszych miejscowości gminy Dębno. Nazwę wzięła od młyna – wiatraka, którego już nie ma. Podczas wędrówki  uczestnicy odwiedzą miejsce, gdzie stał, sprawdzą, czy pozostał choć ślad, odnajdą miejsca fortów obronnych twierdzy Kostrzyn. Wspomnienia z wędrówki zostaną utrwalone w konkursie "Miej oczy szeroko otwarte”.

Około 13 godziny nastąpi rozstrzygnięcie konkursów, wręczenie nagród i wyróżnień. Tradycją już stało się przekazanie sołectwu pieczęci pamiątkowej. W Młyniskach pieczątkę zdobi sikora czarnogłówka.

Dla uczestników spotkania zaplanowano także posiłek regeneracyjny. Zakończenie imprezy około godz. 14-15.

Wydarzenie odbywa się po raz kolejny ujęte zostało w kalendarzu Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa.

Organizatorami wydarzenia są: LOP Szczecin o. Dębno, Sołectwo Młyniska, Urząd Miejski w Dębnie, Nadleśnictwo Dębno, Nadleśnictwo Różańsko.

 Mapa z wyznaczonymi miejscami i trasą. W załączniku znajduje sie plik pdf