41. Biegi Uliczne im. Henryka Witkowskiego w Dębnie - wyniki

11 maja 2024 r. na ulicach Dębna odbyły się 41. Biegi Uliczne im. Henryka Witkowskiego w Dębnie oraz Bieg przedszkolaka. Uroczystego otwarcia dziecięcej, sportowej imprezy dokonał Burmistrz Dębna Wojciech Czepułkowski. Zawody zostały objęte Patronatem Honorowym Wojewody Zachodniopomorskiego Adama Rudawskiego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

41. Biegi Uliczne im. Henryka Witkowskiego w Dębnie swoją obecnością zaszczycili także: Pani Wanda Panfil - najbardziej utytułowana zawodniczka w polskiej historii kobiecego maratonu, Pan Jan Huruk – najlepszy polski maratończyk, który zdobył 5. wynik w historii polskiej lekkoatletyki na maratonie w Londynie, Pan Rafał Wójcik - jeden z najwybitniejszych biegaczy długodystansowych, uczestnik mistrzostw Europy i świata, z rekordami życiowymi, wieloletni działacze biegów Pani Anna Witkowska oraz Pan Adam Kaczmarczyk.

Atmosfera była świetna, a pogoda dopisała. Bieg miał na celu popularyzację sportu wśród dzieci, młodzieży .W zawodach uczestniczyło 332 dzieci w wieku szkolnym oraz 214 dzieci w wieku przedszkolnym.

Dzieci biorące udział w Biegu przedszkolaka otrzymały pamiątkowe medale oraz słodki upominek .W trakcie imprezy przeprowadzono 10 biegów na dystansach: 400 m, 600 m, 800 m. Uczestnicy imprezy, którzy zajęli I- VI miejsce w poszczególnych kategoriach, otrzymali puchary i medale ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez liczne grono lokalnych sponsorów. Zawodnicy zostali również uhonorowani okolicznościowymi dyplomami.

Pozostali uczestnicy otrzymali piękne medale.

Najlepsi biegacze w poszczególnych kategoriach wiekowych:

400 m dziewcząt - rocznik 2014-2016 (3 klasy i młodsi)

  1. KULINSKA MARIA – KOŁCZYN
  2. STANISZEWSKA NATALIA - KOSTRZYN NAD ODRĄ
  3. KUDŁAK KAJA - DĘBNO
  4. KACZMARSKA NATASZA - POLICE
  5. STELMASIK HANNA -MIESZKOWICE
  6. KUPISZ OLIWIA -KOSTRZYN NAD ODRĄ

400 m chłopców - rocznik 2014-2016 (3 klasy i młodsi)

  1. JAKUBOWSKI FILIP - SULĘCIN
  2. JENDA DAWID - DĘBNO
  3. KULINSKI HUBERT -KOŁCZYN
  4. GAWRON FILIP - MIESZKOWICE
  5. SOBKOWSKI KSAWIER - KOSTRZYN NAD ODRĄ
  6. KRYSZTOFIAK IGNACY - KAMIEŃ POMORSKI

400 m dziewcząt - rocznik 2013 (4 klasy SP)

  1. JAŹDZIKOWSKA LENA - DĘBNO
  2. SYMENIUK - SERAFIN ALICJA - DĘBNO
  3. SZTADILÓW JULIA - DĘBNO
  4. JAZ ZUZANNA - DĘBNO
  5. ZAJĄC ZUZANNA - DĘBNO
  6. JEDNACZ OLIWIA - MIESZKOWICE

400 m chłopców - rocznik 2013 (4 klasy SP)

  1. KĘPIŃSKI JAKUB - MYŚLIBÓRZ
  2. JĘDRZEJKO MACIEJ -DĘBNO
  3. JANKOWSKI MIKOŁAJ - MYŚLIBÓRZ
  4. NOWAK MIŁOSZ ALEXANDER - DĘBNO
  5. RUS ALEKSANDER - DĘBNO
  6. MOKRZYCKI JAN -MIESZKOWICE

600 m dziewcząt - rocznik 2012 (5 klasy SP)

  1. URBAŃSKA ANTONINA -RUDNICA
  2. WIŚNIEWSKA ALICJA - ŚWINOUJŚCIE
  3. MIELCARZ ZUZANNA -ŚWINOUJŚCIE
  4. MANIECKA HANNA - GOLENIÓW
  5. SOROCZYŃSKA KATARZYNA - GOLENIÓW
  6. GRZEBALSKA LENA - DĘBNO

600 m chłopców - rocznik 2012 (5 klasy SP)

  1. FELDGEBEL OLAF -DĘBNO
  2. KRÓLIKIEWICZ BARTOSZ -GOLENIÓW
  3. WYKOCKI PATRYK -DĘBNO
  4. KIKOSICKI MARCEL - CYCHRY
  5. STARSIAK MICHAŁ - CZELIN
  6. SUSKI MICHAŁ - DĘBNO

600 m dziewcząt - rocznik 2011 (6 klasy SP)

  1. KOMODA ZUZANNA -MYŚLIBÓRZ
  2. ROSIAK HANNA - SULĘCIN
  3. LENART LENA - MYŚLIBÓRZ
  4. MUELLER LILIANA - SULĘCIN
  5. ADAMCZUK LENKA - MIESZKOWICE
  6. FABIANCZYK NATALIA - BARNOWKO

600 m chłopców - rocznik 2011 (6 klasy SP)

  1. JUNDZIŁŁ ADAM - RÓŻAŃSKO
  2. SOBANSKI MATEUSZ - MYŚLIBÓRZ
  3. KORDYGA ŁUKASZ - DĘBNO
  4. KACZMAREK OLIWIER - DĘBNO
  5. TOŁOCZKO JAKUB - DARGOMYŚL
  6. KIDYBA IGNACY - DĘBNO

800 m dziewcząt - rocznik 2009-2010 (7 i 8 klasy SP)

  1. MŁYŃCZYK POLA-TORZYM
  2. MANIA MILENA - GROCHOWO
  3. FIJAŁKOWSKA MARTYNA- MYŚLIBÓRZ
  4. KANTURSKA KINGA -DĘBNO
  5. GROSZEWSKA AMELIA - SMOLNICA
  6. BIAŁA LAURA - DĘBNO

800 m chłopców - rocznik 2009-2010- (7 i 8 klasy SP)

  1. TRUSZKOWSKI WOJCIECH - ŁÓDŹ
  2. KASPROWIAK ANTONI - DĘBNO
  3. PAJOR OLIVIER - DĘBNO
  4. RADZIUKIEWICZ KAROL -MŁYNISKA
  5. KANIUCZOK MATEUSZ - SULĘCIN
  6. JENDA FILIP - DĘBNO

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy za rok, natomiast rodzicom, mieszkańcom Dębna oraz służbom porządkowym serdecznie dziękujemy za udział w tej sportowej imprezie.

Ogromne podziękowania dla sponsorów:

  • Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie
  • Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie
  • Drukarnia „POLGRAF” Wyrób Pieczątek Janina Bladyniec
  • "HYDROSPRZĘT” Zbigniew Marszałek
  • BRICOMARCHE 
  • Zakład Ogólnobudowlany i Instalatorstwo Elektryczne Mariusz Jarema
  • EKO24 Barbara Plewko Spółka Komandytowa 
  • FELD INVEST Sp. z o.o. Grzegorz Jenda & Kamil Kopaszewski
  • Zakład Mechaniczny „SKRAW-MET”
  • REPIKO Sp. J. Jan, Ryszard Franków
  • JOKŚ Budowa Maszyn Sp. z o.o. Sp. k.
  • Wydawnictwo NASZ REGION Leszek Włodkowski-Moszej
  • Zakład Produkcji Drzewnej „Kami” M. Krajniak, R. Łaszcz s.j.
  • Gospodarczy Bank Spółdzielczy (GBS) w Barlinku

oraz dla dyrektorów i pracowników:

  • Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie,
  • Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębnie,
  • Dębnowskiego Ośrodka Kultury.

www.szczecin.uw.gov.pl

#pomorzezachodnie @pomorzezachodnie @pomzachodnie @szczecinuw

Znak Pomorze Zachodnie napis Wydarzenie współfinasnowane z budżetu Woj. Zachodniopomorskiego