Wyróżnienia na Targach Rolnych w Barzkowicach

W dniach 8-10 września w Barzkowicach odbyły się XXXV TARGI AGRO POMERANIA w Barzkowicach. W wydarzeniu i organizowanych konkursach wzięli udział mieszkańcy gminy Dębno, którzy zostali nagrodzeni.

Nagrodę Dyrektora Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach otrzymał Bartłomiej Górski, właściciel ośrodka Ranczo Radzicz. W konkursie „Zielone Lato” 2023 w kategorii: Ośrodek zajął III miejsce.

Statuetka w kształcie trójkątu, na nim napis pełna treść w informacji. obok szary kot

Wyróżnienie zdobyli także Państwo Aneta i Stanisław Dobropolscy za najlepszy wyrób na Targach w kategorii artykuły spożywcze za zakwas buraczany z Dębna i wypieki z pieca chlebowego.

Dyplom dla Państwa Anety i Stanisława Dobropolskich. Pełna treść w informacji

10 września, podczas trzeciego dnia targów, odbył się również konkurs na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”. W tym roku przyjechali reprezentanci 34 sołectw. Prezentowali wieńce dożynkowe wykonane w formie dowolnej i tradycyjnej. II miejsce zajęło sołectwo Krześnica. Swoje wieńce zaprezentowały również sołectwa: Różańsko, Suchlica, Dyszno i Warnice.

Od lewej: dwóch panów w garniturach, przedstawiciele sołectwa w strojach ludowych, z prawej wieniec dożynkowy, przed nim tablica z napisem Krześnica

Gratulujemy!!

Wydział Planowania i Rozwoju