Wojewódzkie i ogólnopolskie sukcesy sportowe uczniów z dębnowskich szkół

Od początku roku szkolnego trwa współzawodnictwo sportowe szkół. Uczniowie ze szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Dębno w wielu dyscyplinach sportowych osiągnęli mistrzostwo powiatu myśliborskiego, wygrywali zawody regionalne, sięgali po tytuł mistrza województwa, by na koniec rywalizować na szczeblu ogólnopolskim.

30 maja 2023 r. w Złocieńcu odbyły się Zawody Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym. Dziewczyny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie zajęły 9 miejsce. Skład drużyny: Kinga Kanturska, Maja Kunisz, Laura Peroń, Oliwia Kujawa-Sergeant, Aleksandra Grabowska, Hanna Łukasiewicz. Opiekun: Ernest Graś.

Dziewczęta z lekkoatletyki z SP 3 Dębno

W dniach 30 maja - 2 czerwca w Dźwirzynie szczypiornistki ze Szkoły Podstawowej nr 3 walczyły na Mistrzostwach Polski w piłkę ręczną dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta po zaciętej walce w ataku i obronie wywalczyły 7 miejsce. Ten ogromny sukces został odniesiony przy współpracy z trenerami UKS Dębno: Tomkiem Zięciakiem oraz Damianem Zagórowskim. Opiekunem z ramienia szkoły była Małgorzata Łoszczuk. Skład drużyny: Antczak Zuzanna, Myszczyszyn Nina, Opara Martyna, Wojciechowska Joanna, Juzyszyn Nikola, Popławska Róża, Strychaluk Nikola, Kaczmarek Alicja, Rachwalska Lena.

Piłkarki ręczne z SP 3 Dębno

5 czerwca 2023 r. w Koszalinie odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w piłce nożnej chłopców. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie zajęli 4 miejsce. Skład drużyny: Jakub Pluciński, Mikołaj Dębicki, Bartosz Wilczyński, Aleksander Skrzypek, Jan Pokrywiecki, Wiktor Podwójny, Oliwier Jekiełek. Opiekun: Ernest Graś.

Pikarze z SP 3 Dębno

W dniach 5-7 czerwca w  Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt. Województwo reprezentowały uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie:  Hanna Kędzia i Beata Skowronek. Ostatecznie zajęły 10 miejsce.

Dziewczęta z SP1 Dębno - tenisistki

07.06.2023 r. na boisku przy ulicy Daszyńskiego w Dębnie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców. Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie zajął I miejsce i tym samym awansował do finału Ogólnopolskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się w dniu 19 – 22 czerwca br. w Głuchołazach. Drużyna w składzie: Nikodem Całko, Bartosz Gumienny, Kacper Makszanowski, Kornel Sielicki, Oliver Pajor, Marcel Macudziński, Filip Wąsowicz, Norbert Kłosowski, Ksawery Łomiak, Natan Migdal (opiekun Marek Własak). Trzymamy kciuki.

Piłkarze z SP 1 Dębno

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy trenerom i opiekunom za zaangażowanie i zarażanie dzieci i młodzieży w różne formy aktywności sportowej.

Wydział Planowania i Rozwoju