W Dębnie uczczono 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Data publikacji: 04 wrz 2023

Z okazji 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Dębnie odbyły się uroczyste obchody z udziałem władz samorządowych i przedstawicieli organizacji oraz zgromadzonych mieszkańców.

W intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła odbyła się msza święta. Następnie pod pomnikiem Orła Białego odsłuchano komunikat specjalny Polskiego Radia z 01 września 1939, odśpiewano hymn państwowy. Delegacje władz samorządowych, organizacji pozarządowych, placówek opiekuńczych, oświatowych, klubów politycznych złożyły kwiaty na stopniach pomnika.

Burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki w swoim przemówieniu podkreślał znaczenie tego wydarzenia: „Drodzy my dziś nie świętujemy klęski, wspominamy chwałę i męczeństwo bohaterów, którzy sprawili, że dzisiaj możemy śmiało tutaj stać pod biało – czerwoną i świętować to ważne wydarzenie, które ma być dla nas zawsze przestrogą”.

Wspominał również wszystkich bohaterów, którzy walczyli o naszą wolność. - Pamiętajmy o nich wszystkich, wspominajmy ich bohaterstwo, szanujmy ich biografie, ale zawsze spotykajmy się pod biało-czerwoną flagą, aby świętować takie wydarzenia.  Oddajmy cześć i chwałę bohaterom tamtych wydarzeń – mówił burmistrz do zgromadzonych mieszkańców na placu Konstytucji 3 Maja. 

zgromadzeni na placu, uczniowie ze sztandarami, harcerze przy pomniku Orła Białego, w tle kamienice, drzewa Burmistrz Dębna z kwiatami i Zastępca ze zniczami idą. W tle stoją  ludzie

Powiększ zdjęcie. Kwiaty składa przedstawiciel kombatantów, w tle starsza kobieta i mężczyzna Powiększ zdjęcie. Duża grupa ludzi stoi, w tle pomnik Orła Białego, kamienica, drzewa, niebieskie niebo