Nowy burmistrz uroczyście przejął władzę w gminie Dębno, a radni złożyli ślubowanie

Data publikacji: 08 maj 2024

7 maja 2024 r. na sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Dębnie odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej Dębna IX kadencji. Podczas posiedzenia radni odebrali zaświadczenia o zdobyciu mandatów, złożyli uroczyste ślubowanie i wybrali spośród swojego grona przewodniczącego i wiceprzewodniczących. Zaprzysiężony został również nowy burmistrz – Wojciech Czepułkowski.

Miesiąc po wyborach samorządowych, po raz pierwszy w nowym składzie dębnowscy radni spotkali się na pierwszej sesji Rady Miejskiej Dębna.

Radni po odebraniu mandatów i uroczystym ślubowaniu, dokonali wyboru przewodniczącego, którym został Jacek Mazurowski, który ma już doświadczenie w samorządzie, był radnym dwóch kadencji w latach 2006-2010 i 2010-2014 i jest wieloletnim pracownikiem Starostwa Powiatowego w Myśliborzu. Na I wiceprzewodniczącego wybrany został Mirosław Napieracz, który przez ostanie dwie kadencje zasiadał w radzie. Natomiast II Wiceprzewodniczącym został Mateusz Obielak.

Ważnym punktem wczorajszej sesji było również zaprzysiężenie nowego burmistrza Dębna – Wojciecha Czepułkowskiego, który wygrał wybory w drugiej turze. W obecności radnych, dyrektorów szkół, pracowników gminnych jednostek i licznie zgromadzonych mieszkańców, Wojciech Czepułkowski złożył uroczyste ślubowanie i oficjalnie przejął władzę od poprzednika Grzegorza Kulbickiego.

Od lewej na sali posiedzeń stoją: M. Napieracz, J. Mazurowski, W. Czepułkowski, M. Obielak

Radni kadencji 2024-2029: Damian Jankowski, Marcin Krzysiak, Tomasz Kulbicki, Krzysztof Lenartowicz, Łukasz Lewandowski, Jacek Mazurowski, Agata Mikołajczak, Mirosław Napieracz, Angelika Obielak, Mateusz Obielak, Marcin Pech, Tomasz Pluciński, Małgorzata Wachowiak, Leszek Włodkowski – Moszej.

Emilia Jenda
Wydział Planowania i Rozwoju