Kolejny sukces regionalnej Miodosytni Dziki Miód z Chwarszczan

Data publikacji: 13 mar 2023

W ostatni weekend lutego zakończył się największy konkurs miodosytniczy w Europie Mead Meadness Cup 2023 podczas, którego miodosytnia Dziki Miód otrzymała najwięcej punktów zdobywając, aż 5 medali, tym samym zajmując pierwsze miejsce w światowej klasyfikacji medalowej jako najlepiej oceniana miodosytnia w Polsce.

Organizatorem Mead Meadness Cup, który odbył się w dniach 23-25.02.2023 r. jest Kings of Mead. Konkurs ten z roku na rok coraz bardziej promuje miodosytnictwo nie tylko w Europie, ale również na świecie i na stałe już zagościł w  Warszawie do której przyjechali najbardziej doświadczeni i profesjonalni sędziowie miodów pitnych z całego świata. Podczas dwóch pierwszych dni 21 zespołów sędziowskich mogło ocenić zgłoszone do konkursu miody pitne w 29 różnych kategoriach profesjonalnych oraz 24 kategoriach domowych. W tym roku zostało zgłoszonych prawie 700 miodów pitnych z ponad 40 różnych państw świata co spowodowało, że poziom zawodnictwa był bardzo wysoki.

Tegoroczną edycję medalowo podbiły polskie miodosytnie, z których na pierwszym miejscu uplasowała się Miodosytnia Dziki Miód Krzysztofa Piwowara. To kolejny wielki sukces tego miodosytnika, który powiększył swoją bogatą kolekcję o kolejne trzy złote medale, jeden srebrny oraz brązowy. Drugie miejsce spośród polskich miodosytni zajęła Miodosytnia Augustowska, trzecie Spółdzielnia Pszczelarska Apis. Gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się, że tradycyjny polski trunek staje się coraz bardziej popularny nie tylko w Europie, ale również na świecie. 

5 zdobytych medali i puchar