Dotacja na remont ulicy Siewnej w Dębnie

Data publikacji: 08 wrz 2023

Gmina Dębno otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont ulicy Siewnej w Dębnie. Kwota wsparcia wynosi ponad 250 tys. zł.

Wczoraj (07.09.2023) w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki i wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki podpisali umowę dotacyjną.

Droga gminna zostanie zmodernizowana na odcinku 177 m, gdzie nawierzchnia jest w złym stanie technicznym, z zapadlinami i dziurami. Naprawiona zostanie jezdnia i chodnik. Zmianie ulegnie lokalizacja progu zwalniającego, który obecnie koliduje z wjazdem na teren centrum handlowego. Ponadto stare oprawy sodowe zostaną zastąpione energooszczędnym oświetleniem. 

Zmodernizowany odcinek od skrzyżowania z drogą krajową do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego wpłynie na poprawę warunków bezpieczeństwa oraz poprawi estetykę w tym rejonie miasta.

Planowany koszt zadania wynosi 504 497 zł, w tym wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – remonty dróg to kwota 252 248 zł.

W rzędzie stoją mężczyźni i kobiety, w tle dwie flagi Polski, niebieska ścianka z napisem wojewoda zachodniopomorski, za nią drzewa i fragment budynku z czerwonej cegły

Flaga Polski, pasek prostokątny bialy u góry, na dole czerwony, obok godło Polski orzeł biały w złotj koronie na czerwonej tarczy

Wydział Planowania i Rozwoju