Cychry w dziesiątce najładniejszych wsi Pomorza Zachodniego

Wczoraj w Cychrach odbyła się wizja lokalna komisji konkursowej „Piękna Zachodniopomorska Wieś 2023".

Mieszkańcy Cychr przywitali członków kapituły w Domu Strażaka. Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało poczęstunek swoich produktów. Sołtys Danuta Podbereska i były sołtys Jacek Mazurowski opowiedzieli o aktywności lokalnej społeczności i podejmowanych inicjatywach. O działalności OSP Cychry opowiedział Mirosław Gryciak.

Komisja wieś zwiedzała podróżując starymi wozami wojskowymi GAZ, miejscowego kolekcjonera. Goście zobaczyli: plac zabaw, boisko sportowe, zakład produkcyjny Drew Styl,  szkołę, kościół oraz zabytkowy prywatny dom, odnowiony pod nadzorem konserwatorskim. Zachwyt wzbudziła również prywatna kolekcja starych motocykli mieszkańca Cychr.  

W sali po prawej w rzedzie stoją kobiety w sukniach czerwonych i niebieskich, na końcu młody pan z akordeonem, po srodku biały ekran, po lewej czlonkowie komisji, pani sołtys w nibieskiej długiej sukience, były sołtys dwa samochody wojkowe GAZ, w pierwszym siedzą mężczyźni i kobieta, przy drugim stoi mężczyzna, w środku siedzą osoby.

Na zakończenie spotkania panie z zespołu „Cychrowianki” zaśpiewał swoją piosenkę.

Cychry to kolejna miejscowość z Gminy Dębno, która zakwalifikowała się do finałowej dziesiątki konkursu Piękna Zachodniopomorska Wieś.

Przypominamy, że Warnice zdobyły wyróżnienie, Dargomyśl trzecie miejsce, a Różańsko drugie. Tegoroczne ogłoszenie wyników odbędzie się 16 września w Przelewicach na dożynkach wojewódzkich.

Trzymamy kciuki.

Czlonkowie komisji konkursowej w kościele. Po lewej stronie w sutannie stoi ksiądz Strażak Ochotnik pokazuje komisji wóz strażacki, który stoi w remizie, w tle pali się lampa, zmierzch

Emilia Jenda
Wydział Planowania i Rozwoju