W rejonie ulicy Poziomkowej w Dębnie powstaną nowe sieci

Data publikacji: 11 sty 2024

Gmina Dębno zawarła umowę z wykonawcą na realizację zadania pn. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i grawitacyjno – tłocznej wraz z przepompowniami ścieków oraz sieci wodociągowej w rejonie ul. Poziomkowej.

Inwestycję - za kwotę 2 333 310 zł – wykona Zakład Robót Inżynieryjnych Produkcyjno  Usługowo Handlowy Mieczysław Szczechowiak z Pniew. Przedsięwzięcie jest wsparte środkami  finansowymi w ramach VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie wynosi 2 286 643,80 zł, co stanowi 98% wartości przedsięwzięcia. Zadanie musi być realizowane na obszarach, na których funkcjonowały tzw. PGR-y. Teren w rejonie ulicy Poziomkowej leży w obszarze występowania mienia i nieruchomości Państwowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Rolnej (PPGR).

Zakres prac obejmuje budowę sieci: wodociągowej o długości ok. 814 m, kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej  o długości  ok. 1050 m i kanalizacji sanitarnej  tłocznej o długości ok. 362 m. Ponadto planowana jest budowa dwóch przepompowni ścieków.

Planowane zakończenie inwestycji to lipiec 2024 r.

Gruntowa droga z dziurami i błotem. Po lewej stronie leżą osłonięte folią materiały

Logo Polski Ład, Bank Gospodarstwa Krajowego

Wydział Planowania i Rozwoju