Trwa zagospodarowanie centrum miasta

Data publikacji: 05 mar 2024

Po wielu latach w końcu centrum miasta, teren po dawnych Nadodrzańskich Zakładach Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Dębnie (NZPOW) zostanie zagospodarowany. Już widoczny jest nowy układ dróg i ciągów pieszych.

Przypominamy, że na całym obszarze powstają nowe sieci kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągowej. Wykonana zostanie także sieć oświetlenia ulicznego oraz kanał techniczny pod sieci teletechniczne.

Wybudowana zostanie oczywiście nawierzchnia dróg, składająca się z jezdni, chodników, miejsc postojowych, mini ronda, ciągów pieszo – jezdnych, zjazdów oraz skrzyżowań.

Zadanie pn. „Budowa ul. Salezjańskiej wraz z rewitalizacją zdegradowanych obszarów miejskich w Dębnie” jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład. Kwota wsparcia to aż 4,75 mln złotych. Całość inwestycji wynosi blisko 7 mln złotych.

W końcu pusta przestrzeń zostanie zagospodarowana, a atrakcyjność terenów inwestycyjnych w centrum miasta wzrośnie. Inwestycja będzie gotowa w drugim kwartale tego roku.

Więcej o inwestycji przeczytacie w artykule Teren po NZPOW w centrum Dębna zostanie zagospodarowany

Chodnik z czerwonej cegły, obrzeża chodnikowe, kostka na palecie. w oddali budynek parafii Widać ukłąd drogi, chodnik z czerwonej kostki, w tel budynek parafii po prawej stronie. Dokoła betonowy płot

Widoczny układ jezdni wyznaczony krawężnikami Widoczne rondo i układ drogi wyznaczony krawężniakami