Wojewódzkie i ogólnopolskie osiągnięcia sportowe uczniów z dębnowskich szkół

Data publikacji: 03 cze 2024

Końcówka maja przyniosła uczniom i uczennicom z naszych szkół podstawowych sportowe sukcesy.

W dniach 27-28.05. na boiskach w Kołobrzegu odbyły się Finały Wojewódzkie w Piłce Plażowej dziewcząt i chłopców. Drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie reprezentowały naszą gminę i powiat myśliborski.

Duet dziewcząt: Oleksandra Makrushyna i Milena Olechnowicz oraz chłopców: Olivier Pajor i Ksawery Łomiak, po zaciętej i wyrównanej walce, zajęły 4 miejsce w województwie. Opiekunem zawodników jest Pan Michał Rzepiński.

Dziewczęta odbierają puchar Chłopcy odbierają puchar

W ostatnich dniach maja uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie reprezentowały województwo zachodniopomorskie w finale Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Dźwirzynie.  Z siedmiu rozegranych meczy, wygrały aż cztery i zajęły ostatecznie 5 miejsce. To najlepszy wynik w historii szkoły w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym szkół. Ponadto dziewczęta z drużyny zdobyły indywidualne nagrody:

  • MVP turnieju otrzymała Martyna Opara- turniej skończyła z okrągłą liczbą trafień- 50.
  • Najlepszą zawodniczką drużyny okazała się Nina Myszczyszyn.

Dwie nagrodzone zawodniczki

W skład zespołu wchodzą: Maja Cichoń, Aleksandra Grabowska, Julia Jacura, Kinga Kanturska, Olivia Kujawa, Maja Kunisz, Hanna Łukasiewicz, Nina Myszczyszyn, Martyna Opara, Laura Peroń. Opiekunami drużyny są Pani Małgorzata Łoszczuk i Pan Łukasz Grzelaczyk.

Drużyna dziewcząt w granatowych strojach z opiekunami. Stoją w świetle bramki

Opracowała: Emilia Jenda