Umowa o dofinansowanie na budowę ronda podpisana

Data publikacji: 04 gru 2023

30 listopada br. burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki podpisał umowę o dofinansowanie na zdanie pn. „Przebudowa ulic Słowackiego, Zachodniej, Kostrzyńskiej i Matejki w Dębnie”. Gmina Dębno otrzyma wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 4 mln złotych.

Spotkanie odbyło się w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie w obecności wicewojewodów Tomasza Wójcika i Mateusza Wagemanna oraz Posła na Sejm RP (dotychczasowego wojewody) Zbigniewa Boguckiego.

Od lewej stoją: Zbigniew Bogucki, Grzegorz Kulbicki, Tomasza Wójcik i Mateusza Wagemann. W tle niebieska ścianka z godłem i napisem Wojewoda Zachodniopomorski

Inwestycja obejmie przebudowę  skrzyżowania ulic: Słowackiego, Zachodnia, Matejki i Kostrzyńska w Dębnie, tzw. skrzyżowania „przy kapliczce”. W ramach realizowanego projektu powstanie długo wyczekiwane rondo, które ma upłynnić ruch drogowy i zwiększyć bezpieczeństwo w tym rejonie.

Gmina Dębno posiada zaktualizowany projekt techniczny, kolejnym etapem jest przygotowanie postępowania przetargowe, na który mamy 30 dni.

Planowany koszt przedsięwzięcia wynosi 8 124 679,45 zł, w tym dofinansowanie 4 062 339,72 zł, a  zatem 50% wartości inwestycji.

Skrzyżowanie ulic, w tle budynki, przejścia dla pieszych.

Wydział Planowania i Rozwoju