Uczniowie SP2 Dębno w programie EuroWeek Szkoła Liderów

Data publikacji: 07 cze 2024

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie, realizowała innowację pedagogiczną: „English Through the Train Window”. W dniach 25-29 maja 2024 wzięli udział w obozie językowym w Lądku Zdroju.

Program EuroWeek Szkoła Liderów jest specjalnym projektem edukacyjnym pozwalającym młodzieży aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa współczesnej Europy.

Uczniowie klas piątych podczas warsztatów znacznie usprawnili swoje umiejętności językowe, biorąc aktywny udział w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z Zimbabwe, Peru i Kolumbii, pogłębili ogólną wiedzę na temat tych krajów. Nie można przecenić zdobytych podczas podróży umiejętności poruszania się po terenach kolejowych i korzystania ze środka transportu jakim jest pociąg. Bogatsi o umiejętności językowe i kompetencje społeczne bardzo dziękujemy burmistrzowi Dębna  za wsparcie, dzięki któremu uczniowie mogli wzbogacić swój  program pobytu w Kotlinie Kłodzkiej.

Grupa dzieci, stoją na placu, z tyłu kamienice i pomnik Grupa dzieci z opiekunem stoja przed Pensjonatem. Z przodu kucają czarnoskórzy wolontariusze wraz z uczniami trzymają biała dużą kartkę goodbay Daniel

Małgorzata Zalech
Organizator obozu i współorganizator innowacji pedagogicznej.