Połączono ulicę „Inki” z osiedlem Waryńskiego

Zakończyła się budowa nowej drogi, która połączyła osiedle Waryńskiego z drogą gminną Danuty Siedzikówny „Inki”. Przedsięwzięcie sfinansowano przy wsparciu z Rządowego Funduszu Polski Ład.

W ramach zadania wykonano nawierzchnię z kostki betonowej drogi składającej się z jezdni i chodnika jednostronnego wraz z oświetleniem ulicznym. Powstało także odwodnienie oraz wyrównano teren, który obsiano trawą. Jezdnia drogi ma szerokość 6 m, chodnik 2 m, jest jednokierunkowa, wjazd od ulicy Jana Pawła II. Wyjątkiem jest ruch dla rowerzystów, gdzie wyznaczono specjalny pas i umożliwiono wjazd również od strony ulicy „Inki”.

Droga łącząca ulice Inki i Jana Pawła II

Droga ta połączyła ulice Danuty Siedzikówny „Inki” i Jana Pawła II. Łącznik ten ułatwi komunikację mieszkańcom osiedla Waryńskiego z terenem handlowym (markety spożywcze, market budowlany, stacja paliw). Droga skróci także dojazd do drogi krajowej nr 23 w kierunku Kostrzyna, bądź na cmentarz i ogródki działkowe.

Nowa droga stwarza dogodne warunki dla poruszania się w tym terenie, nie tyko kierowcom. Dotychczas piesi poruszali się wydeptaną ścieżką pomiędzy krzakami, co w sezonie jesienno - zimowym było dużym utrudnieniem. Z ciągu pieszego, oświetlonego chętniej będą korzystać, nie tylko mieszkańcy robiący zakupy, ale także uczniowie uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 3.  

Projekt był realizowany w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na inwestycje. Gmina Dębno otrzymała 665 000 zł dofinansowania. Całkowity koszt inwestycji wraz z nadzorem inwestorskim wyniósł ok. 708 141 zł. Przedsięwzięcie zrealizowała miejska spółka, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.

Droga jednokierunkowa, zakaz wjazdu od ulicy Inki

Ciag lotoypów. Polski Łas i BGK

Wydział Planowania i Rozwoju