Podczas festynu dla Kuby zebrano ponad 85 tysięcy złotych

24 lutego na hali OSiR w Dębnie zorganizowano Wielki Festyn Charytatywny dla Kuby. Udało się zebrać kwotę 85 224,96 złotych. Suma ta pozwoli na leczenie chłopca, który walczy o życie w klinice w Rzymie.

- Organizatorom i wszystkim współpracującym ogromny szacunek i podziękowanie za ogrom pracy, Mieszkańcom za piękny gest, Kubie zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Zawsze to powtarzam, że gmina Dębno jest silna siłą swoich Mieszkańców i po raz kolejny to się sprawdza – podziękowania składa burmistrz Dębna, Grzegorz Kulbicki.

Głównym organizatorem festynu była Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębnie, ale zaangażowały się także inne placówki oświatowe, stowarzyszenie, KGW, grup, nawet z poza naszej gminy i wielu mieszkańców, którzy przekazali swoje usługi i przedmioty na licytacje, upiekli ciasta..... Relację z wydarzenia można obejrzeć w mediach społecznościowych szkoły https://www.facebook.com/sp2debno oraz na kanale You Tube https://www.youtube.com/@WRwrwr43

Kuba Stankiewicz, jest uczniem 2 klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie.  Od ponad 2 lat walczy z jednym z najgorszych i najbardziej zabójczych nowotworów - Medulloblastomą IV stopnia! Ostatnie badania kontrolne wykazały w  główce Kubusia 4 nowe guzy, które rosną! Przed nim leczenie ostatniej szansy... Obecnie chłopiec z tatą przebywa w klinice w Rzymie. Leczenie będzie długie i kosztowne.  Zebrane środki podczas festynu wesprą rodzinę i pomogą w leczeniu.

W mediach społecznościowych trwają także licytacje https://www.facebook.com/groups/1292002701446947

Można także wpłacać środki za pośrednictwem strony https://www.siepomaga.pl/kubus-stankiewicz  

Emilia Jenda