Miodosytnia z gminy Dębno ponownie jedną z najlepszych na świecie

Pasieka Dziki Miód z Dargomyśla prowadzona przez Magdę i Krzysztofa Piwowarów wzięła udział w międzynarodowym konkursie miodów pitnych Mead Madness Cup 2024.

Ponad  60 sędziów z Europy, USA i Azji oceniało miody pitne w najróżniejszych kategoriach. Miody pitne z Pasieki Dziki Miód zdobyły trzy nagrody. Złote medale zyskały Bochet oraz Spicy Marek. Dodatkowo, miód pitny Wieśniak został wyróżniony brązowym medalem.

- To ogromne wyróżnienie i ogromna satysfakcja dla naszej pasji i pracy. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i motywację! – napisał w mediach społecznościowych właściciel pasieki.

Mead Madness Cup to największy konkurs dla miodów pitnych w Europie. Wydarzeniu, które odbyło się w dniach 22-24 luty 2024 r. w Warszawie  towarzyszyła Europejska Konferencja Miodosytników.

Gratulujemy!

Dwóch mężczyzn uśmiechniętych stoi. Wyższy trzyma dypolm w ramce, niższy Krzysztof Piwowar trzyma medale. W tle ścianka, na niej okręgły medal, napis Mead Madness Cup i pszczoła z rozłożonymi skrzydłami Dyplom zw złotej ramce, na nim dwa złote medale i jeden brązowy.

Wydział Planowania i Rozwoju