Nowa linia autobusowa Dębno - Myślibórz

Data publikacji: 09 mar 2023

Od 13 marca uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa na trasie Myślibórz - Dębno (przez Barnówko, Ostrowiec, Dolsk, Różańsko, Dalsze).

W listopadzie 2022 roku Gmina Dębna w porozumieniu z Gminą Myślibórz wystąpiła w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o dofinansowanie do 1 wozokilometra w wysokości 3 zł dla nowo tworzonej linii autobusowej Dębno – Myślibórz. W grudniu wniosek został zaakceptowany i w wyniku podpisanej umowy samorząd przystąpił do organizacji linii autobusowej. W wyniku zamówienia publicznego wyłoniony został operator, którym zostało Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. z Myśliborza. 

Linia zostanie uruchomiona w dniu 13 marca br. i zgodnie z obowiązującymi dokumentami będzie funkcjonować do 31 grudnia 2023 r., zaś godziny przejazdu są dostosowane do godziny pracy urzędów i przychodni zdrowia. Autobus na tej linii będzie kursować od poniedziałku do piątku w dni nauki szkolnej. Tak przyjęty kształt linii pozwolił ograniczyć w sposób znaczący jej koszt i umożliwił jej powstanie. Dzięki temu cena jednego kursu na wszystkich przystankach wyniesie tylko 6 zł/os.

Obecny kształt linii będzie obwiązywał przez cały rok 2023, a ewentualne modyfikacje w oparciu o zdobyte doświadczenia, zostaną skorygowane w roku 2024.