„Nie nowotworom u dzieci" - będą bezpłatne badania dla dzieci

Fundacja Ronalda McDonalda i Burmistrz Dębna zapraszają na profilaktyczne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, zamieszkałe na terenie gminy Dębno. Badania odbędą się w dniu 21 marca 2024 r. w ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda przy Szkole Podstawowej nr 1 w Dębnie. Należy dokonać wcześniejszej rejestracji.

Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne. Odbędą się w ramach Ogólnopolskiego Programu „Nie nowotworom u dzieci”, realizowanego od 2005 roku przez Fundację. W naszej gminie mobilny ambulans pojawi się po raz siódmy.

Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla wymienionej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.

Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer tel. 95 760 3001 wew. 117. Zapisy odbędą się w dniach 11-12 marca w  godz. 8:00 -13:00. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy, a ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Przy rejestracji będzie trzeba podać PESEL dziecka.

Lekarze będą przyjmować w Ambulansie Fundacji, który stanie przy Szkole Podstawowej nr 1 w Dębnie w w dniu 21 marca 2024 r. Sam Ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.  W czasie badań w ambulansie będą obecni wolontariusze.

Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na swoją godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie. 

Powiększ plakat Nie nowotworom u dzieci. pełna treść w informacji