Jak pomagamy

Pierwszy transport (03.03.2022r.)

Dzięki uprzejmości i gotowości Stowarzyszenia Templum, pierwszy dębnowski transport niezbędnych rzeczy dla obywateli Ukrainy już w drodze.

Bardzo dziękujemy społeczności SP nr 1 oraz Sołectwu Cychry i Różańsko oraz mieszkańcom Dębna.

W hali OSiR jest główny punkt zbiórki otwarty w godz. 8-20. Najbardziej potrzebne rzeczy to:  powerbanki, baterie, latarki, środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, żywność długoterminowa, zupki instant, konserwy w puszkach, mleko modyfikowane dla dzieci, grube koce, kołdry.

Na razie prosimy o nie przynoszenie ubrań, jak będzie konkretna potrzeba, będziemy dawać znać.

Chylimy czoła przed Państwa otwartymi sercami ...

Przekazana pomoc do Ukrainy


Sprzęt przekazany przez OSP Gminy Dębno

Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak ogłosił ogólnopolską zbiórkę sprzętu dla strażaków z Ukrainy. Ukraińscy strażacy podejmują działania ratownicze w obliczu ataków wojennych na ich kraj.

 27 marca (niedziela) druhowie ze wszystkich jednostek OSP gminy Dębno zaangażowali się w zbiórkę sprzętu dla strażaków z Ukrainy.

Sprzęt został przekazany do KP PSP w Myśliborzu, który na paletach przed południem w poniedziałek (28.03.) dostarczony zostanie do KW PSP Szczecin.

Przekazano m.in. hełmy (15 szt.), obuwie specjalne (7 par), rękawice i kominiarki (14), prądownice (4), ubranie specjalne (1), węże (1).