Dzień Organizacji Pozarządowych

Data publikacji: 27 lut 2024

27 lutego to Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych. Został ustanowiony w 2010 r. i świętowany jest w 89 krajach, w tym w Polsce.

Organizacje pozarządowe tworzą społeczeństwo obywatelskie. Często nazywane są także  NGO (od angielskiego skrótu dla "non-government organisation"). W naszej gminie działa ich kilkadziesiąt. Działają w obszarach związanych z kulturą, sportem, z ochroną zdrowia, edukacją, pomocą osobom z niepełnosprawnościami czy rozwiązywaniem problemów uzależnień.

Gmina Dębno wspiera działalność lokalnych NGO. Tylko w tym roku zabezpieczono rekordową kwotę 1.927.300 zł na pożytek publiczny.

Organizacje społeczne odgrywają ważną rolę w budowaniu lepszego i bardziej sprawiedliwego społeczeństwa. To także moment, aby podziękować wolontariuszom, pracownikom i działaczom, którzy poświęcają swój czas i wysiłek na rzecz dobra wspólnego.

W tym dniu władze samorządowe składają im życzenia: Składamy wszystkim przedstawicielom Organizacji Pozarządowych wyrazy szacunku i ogromne podziękowania za społeczną aktywność. Wiemy, jak ważną rolę odgrywacie w budowaniu poprawy jakości życia mieszkańców, ochronę środowiska czy wsparcie osób potrzebujących. Doceniamy Wasze zaangażowanie oraz determinację w dążeniu do zmian na lepsze. Życzymy Wam jak najwięcej satysfakcji, ludzkiej wdzięczności i życzliwości w waszej codziennej działalności i w życiu osobistym.

Kartka z życzeniami. Usmiechnięta kobieta, z dłoni złożyla serduszko. Obok życzenia - treść w informacji