Adam Adamowicz zdobył dwa medale na Mistrzostwach Polski

Data publikacji: 18 wrz 2023

W dniach 16-18 września br. w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Elity w Kolarstwie Torowym. W zawodach Adam Adamowicz ze Smolnicy zdobył złoty i srebrny medal.

W drugim dniu torowych MP Elity oraz w MP w konkurencjach nieolimpijskich juniorów młodszych, Adam pewnie wygrał konkurencję scratch i zdobył złoty medal.

W niedzielę zawodnik GK Piast Szczecin ścigał się na 500 metrów ze startu zatrzymanego. Wywalczył drugie miejsce, przegrywając z mistrzem Polski – Tomaszem Łamaszewskim, zaledwie o 138 tysięcznych sekundy. Obaj zawodnicy jako jedyni w kraju juniorzy młodsi mieli powołanie do kadry juniorów i trenowali z kolegami ze starszej kategorii.

To już trzeci złoty medal zdobyty przez młodego sprintera pochodzącego z naszej gminy. Pod koniec lipca Adam został podwójnym Mistrzem Polski podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Był bezkonkurencyjny w sprincie indywidualnym i keirinie. Ustanowił także rekord Polski juniorów młodszych na 200 metrów z lotu 10,700 sek. Adam jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie Żyrardów.

Powiększ zdjęcie. Adam Adamowicz stoi na hali, Pokazuje złoty medal, trzyma go w reku przy piersi, ubrany w strój kolarski, biało-czerwoną bluzkę, w tle wisi flaga biało czerwona oraz podium Powiększ zdjęcie. Adam z prawej, objęty z młodą dziewczyną, ubrani w takich samych koszulkach z napisami sponsorów, pokazują srebrne medale, które wiszą na ich szyjach. W tle ludzie, widać tor na hali

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sportowe sukcesy.

Wydział Planowania i Rozwoju

Fot. Źródło: https://www.facebook.com/GkPiastSzczecin