1 czerwca rusza rywalizacja o Rowerową Stolicę Polski

Za nami oficjalny trening poprzedzający główną rywalizację o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2024. 1 czerwca rozpoczyna się rywalizacja o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Zachęcamy do pobierani bezpłatnej aplikacji i włączenie się w sportową aktywność.

Jak dołączyć do Rywalizacji?

Znajdź i pobierz aplikację „Aktywne Miasta" z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore). Dokonaj rejestracji użytkownika i z menu wybierz „Rywalizacje", następnie w zakładce „Publiczne" – „Rowerowa Stolica Polski dla Gmin". Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej - wybierz Gminę Dębno . W kolejnym kroku - wybierz grupę - z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji!

Na najaktywniejszych mieszkańców czekają nagrody rzeczowe.

Zachęcamy do wspólnego kręcenia kilometrów. Wspólnie zawalczmy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Rowerowa Stolica Polski to ogólnopolski projekt, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Miasto Bydgoszcz. Polega na organizacji rywalizacji rowerowej pomiędzy miastami prezydenckimi oraz miastami i gminami w oparciu o dedykowaną akcji bezpłatną aplikację mobilną, stworzoną z inicjatywy i na zlecenie Bydgoszczy, pn. „Aktywne Miasta”.

Projekt jest dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas, rowerzystom amatorom, pasjonatom dwóch kółek, osobom lubiącym zdrową sportową rywalizację. Jego celem jest aktywizacja mieszkańców, mobilizacja środowisk rowerowych, propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej i roweru, jako alternatywnego środka transportu, edukacja ekologiczna.

Udział w zabawie, zarówno dla samorządów jak i indywidualnych użytkowników jest bezpłatny. Projekt angażuje miłośników jednośladów udostępniając bezpłatne innowacyjne narzędzie w postaci aplikacji i jednocześnie mobilizując do codziennej aktywności poprzez zaproszenie do wspólnej sportowej zabawy. Rowerzyści kręcą kilometry dla siebie samych oraz poprzez swoje zaangażowanie czują się odpowiedzialni za sukces swoich małych ojczyzn w ogólnopolskiej rywalizacji.

Szczegóły projektu na stronie https://www.aktywne.miasta.pl/

Plakat Rowerowa stolica Polski. pelna treść w informacji

Wydział Planowania i Rozwoju