22 maja 2026 roku prezesi i dyrektorzy czterech regionalnych placówek medycznych podpisali list intencyjny dotyczący zacieśnienia współpracy pomiędzy szpitalami. W spotkaniu wzięli udział: prezes Szpitala w Dębnie mgr Mariusz Szymkowicz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pyrzycach mgr Mariusz Przybylski, dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala w Stargardzie dr n. ekon. Katarzyna Kazojć oraz prezes Szpitala w Barlinku mgr Łukasz Dombek.
Inicjatywa stanowi kluczowy krok w kierunku budowania silnego partnerstwa opartego na wymianie doświadczeń, wspólnych działaniach organizacyjnych oraz wzajemnym wsparciu w zakresie rozwoju ochrony zdrowia.
Głównym celem nawiązanej współpracy jest podnoszenie jakości świadczonych usług medycznych, skuteczniejsze niesienie pomocy pacjentom oraz rozwój nowoczesnej i bezpiecznej opieki zdrowotnej w regionie. Wspólny dialog i wdrażanie dobrych praktyk mają pozwolić na stworzenie jeszcze lepszych warunków leczenia dla pacjentów oraz optymalnych warunków pracy dla personelu medycznego.
Partnerstwo to początek długofalowych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Pomorza Zachodniego.
