Wokalistki z gminy Dębno nagrodzone w ogólnopolskich konkursach

Data publikacji: 03 cze 2024

Wiktoria Taracińska z Dębna została laureatką ogólnopolskiego i wojewódzkiego konkursu piosenki. I miejsce zajęła również Joanna Wojciechowska z Oborzan.

W Drezdenku odbył się finał XVII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o „Złotą Sosnę”. W kategorii wiekowej 16 do 19 roku życia Wiktoria zdobyła najważniejszą nagrodę. Jury konkursowe przyznało jej GRAND PRIX – ZŁOTĄ SOSNĘ.

W Lubuskim Festiwalu Piosenki Pro Arte 2024, który odbył się w Zielonej Górze Wiktoria została laureatką Złotego Mikrofonu. Dodatkowo zdobyła uznanie jury, które przyznało jej Grand Prix całego Festiwalu. Wcześniej, w kwietniu wokalistka wzięła udział w eliminacjach w Gorzowie, gdzie otrzymała nominację do finału wojewódzkiego.

W obu przeglądach wykonała utwór Ewy Demarczyk pt. „Rebeka”.

Joanna Wojciechowska w kategorii wiekowej 13-15 lat zajęła I miejsce na 22. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki ,,Dozwolone do lat 19 " w Stargardzie. Zaśpiewała piosenkę Moniki Urlik pt. „Nie wie nikt”.

Wiktoria Taracińska  z nagrodą Joanna Wojciechowska  z nagrodami na ściance

Wiktoria Taracińska obecnie jest uczennicą 2 klasy liceum w Zespole Szkół nr 1 w Dębnie. Joanna Wojciechowska uczęszcza do 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie. Obie wokalistki wyróżniają się dużym talentem muzycznym. Wystąpiły w programie telewizyjnym The Voice Kids oraz zdobywają wiele nagród w ogólnopolskich konkursach.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Wydział Planowania i Rozwoju