VI edycja konkursu kulinarnego „O Złotą Łyżkę”

Data publikacji: 26 maj 2026

21 maja Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębnie zorganizował dla swoich uczestników VI edycję konkursu kulinarnego „O Złotą Łyżkę”. W kulinarne szranki stanęły trzy zespoły: reprezentanci ŚDS Dębno, ŚDS Chojna oraz Dziennego Domu Senior+ w Dębnie.

Przygotowane potrawy oceniało trzyosobowe jury, w skład którego weszli: Burmistrz Dębna Wojciech Czepułkowski, właściciel punktu gastronomicznego „Kasyno” w Dębnie Paweł Piotrowski oraz Kierownik ŚDS w Dębnie Małgorzata Zagórska. W roli gościa specjalnego, czuwającego nad poziomem kulinarnym, wystąpiła również postać inspirowana znaną restauratorką Magdą Gessler.

Wydarzenie, w którym udział wzięło około 70 osób, miało na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na sytuację osób z niepełnosprawnościami. Spotkanie było doskonałą okazją do wspólnego propagowania godności, akceptacji, tolerancji oraz zrozumienia dla niepełnosprawnych mieszkańców naszej gminy.

Występ uczestników ŚDS Dębno Trzyosobowe jury siedzi przy stole, obok stoi kobieta w przebraniu, podobna do Magdy Gessler

W sali stoją wszyscy uczestnicy, jury i opiekunowie grup