Sukcesy lekkoatletyczne i piłkarskie uczniów z Gminy Dębno

Data publikacji: 26 maj 2026

W minionych dniach reprezentanci naszych szkół odnieśli znaczące sukcesy w regionalnych zawodach sportowych, zdobywając awanse do finałów wojewódzkich oraz wysokie miejsca na podiach.

Festiwal Sztafet w Barlinku

19 maja w Barlinku odbył się Festiwal Sztafet. Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie zdominowali rywalizację w biegach rozstawnych 4x100 metrów, zdobywając pierwsze miejsca w kilku kategoriach i awansując do finału wojewódzkiego w Świnoujściu.

W kategorii Igrzysk Dzieci (chłopcy) zwyciężyła sztafeta w składzie: Bartosz Balcarczyk, Alex Jarmosz, Aleksander Lantas oraz Oliwier Ślęczka.

Drużyny z Igrzysk Dzieci chłopców, po lewej zwycięzka drużyna

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej złote medale wywalczyły zarówno zespoły dziewcząt, jak i chłopców.

  • Skład zwycięskiej drużyny dziewcząt: Marcelina Kogut, Rozalia Dziadas, Katarzyna Werszychora, Natalia Holodniak oraz Maria Zając.
  • Skład zwycięskiej drużyny chłopców: Olaf Feldgebel, Patryk Wykocki, Szymon Kędzior oraz Artur Skibniewski.

 Drużyny z pucharami, od lewej zwycięski zespół trzy drużyny dziewcząt z medalami i dyplomami. Od lewej zwycięski zespół

Ćwierćfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Minipiłce Nożnej

Kolejny sukces odnotowały zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie. 21 maja 2026 roku wzięły one udział w zawodach 1/4 Finału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Minipiłce Nożnej Dziewcząt. W rywalizacji pięciu silnych zespołów nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal.

Drużyna wystąpiła w składzie: Wiktoria Deptuła, Martyna Zając, Zuzanna Jaz, Amelia Paździerska, Nadia Majewska, Alicja Semenyszyn, Barbara Stefanowicz, Alicja Symeniuk, Julia Sztadilów oraz Antonina Tylman. Opiekunem zespołu jest Aleksandra Bochuta.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz opiekunom sportowym, życząc powodzenia w kolejnych etapach rywalizacji i finałach wojewódzkich.

Zwycięski zespół dziewcząt stoi w świetle bramki