Ponad 20 tysięcy złotych dofinansowania na sportowe weekendy na Orliku przy Zachodniej

Data publikacji: 02 cze 2026

Już niebawem mieszkańcy Dębna będą mogli skorzystać z cyklu bezpłatnych wydarzeń sportowych. Gmina Dębno pozyskała fundusze z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację programu „Aktywny Orlik”.

Przyznana dotacja w wysokości 20 tysięcy złotych pozwoli na organizację pięciu dużych, otwartych wydarzeń sportowych na Orliku przy ulicy Zachodniej. Całkowita wartość zadania wynosi 22 400 złotych, a brakująca kwota zostanie pokryta poprzez wkład własny w postaci pracy wolontariuszy.

Program został skonstruowany tak, aby łączyć pokolenia i promować zdrowie. Oprócz emocji sportowych, uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych (pomiar ciśnienia i cukru) oraz warsztatów z dietetykiem.

Planowane wydarzenia:

  • Sport na Start – Weekend Otwarcia.
  • Turniej Firmowy Piłki Nożnej „Biznes na boisku”.
  • Piłkarska Niedziela na Orliku – Turnieje dziecięce,
  • Turniej Firmowy Koszykówki 3x3 „Biznes na parkiecie”,
  • Finał Aktywnego Orlika.

Za organizację cyklu odpowiada Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębnie. Pierwsze sportowe emocje czekają nas już 28 czerwca, a wspólna zabawa potrwa aż do października. Szczegółowy grafik zostanie opublikowany wkrótce. Zachęcamy do śledzenia komunikatów na stronach Urzędu oraz OSiR.

Projekt realizowany będzie we współpracy z Zespołem Szkół nr 1 w Dębnie, MKS Dąb Dębno oraz UKS Dębno.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi terminami, warto również zainstalować w telefonie bezpłatną aplikację mMieszkaniec, gdzie publikujemy powiadomienia o najważniejszych wydarzeniach w naszej gminie.

godło Polski  i napis Ministerstwo Sportu i Turystyki

Wydział Planowania i Rozwoju