Podsumowanie akcji „Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole”

Data publikacji: 19 cze 2024

Czerwiec to czas na podsumowanie akcji edukacyjno-konkursowej „Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole” w placówkach oświatowych. Organizatorem jest Celowy Związek Gmin CZG-12, do którego należy Gmina Dębno.

Celem akcji jest selektywna zbiórka surowców wtórnych. Placówki angażując się w zbiórkę surowców włączają się w działania na rzecz poprawy środowiska.

W tegorocznej XXVII akcji wzięło udział 65 placówek, do których uczęszcza 12 626 dzieci i młodzieży. Zebrano 153736 kg surowców wtórnych.

Placówki z terenu naszej gminy zdobyły tytuł:

  • LIDER EDUKACJI O SEGREGACJI (III miejsce) – Przedszkole nr 1 „Czarodziejska Kraina”
  • LIDER ZBIÓRKI KARTONIKÓW - Przedszkole nr 1 „Czarodziejska Kraina” (wśród placówek powyżej 151 uczniów/przedszkolaków)
  • LIDER ZBIÓRKI KARTONIKÓW - Przedszkole nr 2 im. S. Modrzejewskiej  (wśród placówek od 51 do 150 uczniów/przedszkolaków)

Uroczyste podsumowanie akcji wraz z wręczeniem nagród oraz warsztatami edukacyjnymi dla koordynatorów odbyło się w siedzibie Sulęcińskiego Ośrodka Kultury w dniu 4 czerwca 2024 rok.

Więcej informacji, podsumowanie akcji na stronie internetowej: https://czg12.pl/zielona-szkola-zielone-przedszkole/ oraz https://www.facebook.com/CelowyZwiazekGminCZG12/?locale=pl_PL

Gratulujemy wszystkim laureatom i wszystkim „małym ekologom”.

Zachęcamy do dalszej współpracy jak również do nawiązania współpracy placówki, które jeszcze nie współpracują z Celowym Związkiem Gmin CZG-12 w Długoszynie.

Od lewej. Mężczyzna, trzy kobiety.

Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska