Portal
Nadleśnictwo Dębno
Piątek  13-04-2012   /  Wprowadził:  Administrator
grafika

Nadleśnictwo Dębno
Nadleśniczy mg inż. Cezary Augustyniak
Ul. Racławicka 33
74 – 400 Dębno
tel. 95 756 14 20
fax 95 756 14 34
e – mail:
www.szczecin.lasy.gov.pl/web/debno

 

Lasy Nadleśnictwa Dębno są niezwykle atrakcyjne pod względem rekreacyjnym i wypoczynkowym. Obfitość płodów runa leśnego, liczne jeziora, bogactwo walorów przyrodniczych oraz atrakcyjność turystyczna lasu, to wszystko sprawia, że tereny nadleśnictwa są chętnie zwiedzane przez liczne rzesze turystów pragnących spędzić czas na łonie natury. Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu czynnym wypoczynkiem, nadleśnictwo stale rozbudowuje i upiększa bazę turystyczno-edukacyjną. W chwili obecnej na terenach leśnych znajdują się następujące obiekty:

 • Miejsca postojowe – 29 szt.
 • Parkingi – 4 szt.
 • Miejsca wypoczynku – 7 szt.
 • Teren wypoczynkowy – 1 szt.
 • Szlaki piesze – 7 szt.
 • Ścieżki rowerowe – 2 szt.
 • Ścieżka dydaktyczna "Nasze drzewa" – 1 szt.
 • Inne obiekty edukacyjne – 3 szt.

Ze wszystkich obiektów turystycznych można korzystać bezpłatnie.

Ponadto Nadleśnictwo Dębno udostępnia miejsca na organizację ogniska lub grilla: nad Jeziorem Duszatyń i Jeziorem Czaple, po uprzednim otrzymaniu zgody Nadleśniczego.

Informacje szczegółowe pod numerem telefonu (95)-756-14-24.

Apelujemy - korzystając z leśnych obiektów turystycznych nie pozostawiaj po sobie ŚMIECI!

 

Wybrane obiekty bazy turystycznej:

 • Teren wypoczynkowy nad jeziorem Duszatyń wraz ze ścieżką edukacyjną „Nasze drzewa”

Teren ten znajduje się ok. 3 km od miejscowości Dębno. Jadąc drogą krajową nr 23 z Dębna do Kostrzyna należy skręcić w prawo w las na wysokości oznakowania osady Prusiec. Do tego obiektu można również dotrzeć ścieżką rowerową, która prowadzi z Dębna bezpośrednio nad jezioro Duszatyń. Do dyspozycji turystów jest plaża, pomost, zadaszenia i ławostoły oraz plac zabaw dla dzieci, gdzie istnieje również możliwość zorganizowania ogniska.

Miejsce do biwakowania nad jeziorem Duszatyń

Ścieżka dydaktyczna poprowadzona jest wokół jeziora i posiada 15 przystanków z tablicami dydaktycznymi prezentującymi tematykę przyrodniczą i leśną. Część opisów na tablicach jest przetłumaczona na język niemiecki. Długość ścieżki to ok. 1,5 km, a czas potrzebny na jej przejście wynosi 1,5 godziny.

Jezioro Duszatyń

 • Izba Edukacji Leśnej na Wyłuszczarni Nasion w Dębnie

Zlokalizowana jest przy drodze krajowej nr 23 na odcinku Dębno – Myślibórz, ok. 0,5 km od granicy miasta Dębno. Liczne eksponaty ptaków i zwierząt oraz sprzęt multimedialny umożliwiają przeprowadzenie interesujących zajęć o tematyce przyrodniczej i leśnej. Na zewnątrz budynku istnieje możliwość zorganizowania ogniska.

Wyłuszczarnia nasion

Wyłuszczarnia nasion w Dębnie to jedyny taki obiekt w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Powstała w 1948 r., jest komórką organizacyjną świadczącą usługi w zakresie łuszczenia nasion z szyszek dla wszystkich Nadleśnictw tutejszej dyrekcji.

 • Szkółka leśna

Wyjazd na szkółkę to wielka atrakcja dla dzieci z okolicznych szkół, które chętnie odwiedzają to miejsce ucząc się tajników pracy leśnika. Szkółka zlokalizowana jest przy drodze asfaltowej łączącej miejscowość Barnówko i Dolsk. Na szkółce znajduje się zaplecze socjalne przy którym zlokalizowane jest miejsce na ognisko oraz gril, co umożliwia wypoczynek po zwiedzeniu części gospodarczej.

Zainteresowanych zajęciami edukacyjnymi w Nadleśnictwie Dębno prosimy o kontakt pod numerem telefonu 506-058-677 (Maciej Kmita - Leśniczy ds. Wyłuszczarni Nasion)

 

Tekst ze strony internetowej Nadleśnictwa Dębno

 

Posłuchaj też audycji Radia Szczecin "Na leśnych szlakach"

Wyślij link mailem
Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Marsz NW.png
bbbb.png
debno_sisms_1.png
SunnyPoniedziałek
32/20°C
SunnyWtorek
35/19°C
SunnyŚroda
29/18°C
BO.jpg
organizacje.jpg
plik_duzy_2015.png
srodki.jpg
pełny baner mały.png
1235.png
baner-dok.jpg
baner-biblioteka.jpg
baner-maraton.jpg
baner-mgkpirpa.jpg
baner-eboi.jpg
baner-centrum.jpg
Dodaj ogłoszenie
Zapraszamy redaktorów społecznych do zamieszczania nowych ogłoszeń.
Stronę odwiedziło 12257045 osób

«