Decyzją Nr 1/2001 r. Burmistrza Miasta i Gminy w Dębnie z dnia 30 listopada 2001 roku ustanowiono nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Dębno – Nagroda Roku „Złoty Dąb”.

W 2005 roku dokonano zmian w regulaminie, kolejna zmiana nastąpiła w roku 2011 i 2012. Nagrodę Roku przyznaje się za wybitne osiągnięcia i zasługi, mające znaczenie dla Gminy Dębno lub jej mieszkańców, a w szczególności te, które:

  • przyczyniły się do promocji osiągnięć Gminy Dębno w kraju lub za granicą;
  • przyczyniły się do rozwoju społecznego, gospodarczego lub kulturalnego gminy;
  • przysporzyły gminie korzyści materialnych i duchowych.

Szczegóły konkursu określa regulamin (DOC, 49KB). Pobierz wniosek (DOC, 25KB).

Laureaci 2016 roku

  • Edmund Zioła
    za działalność społeczno - kulturalną
  • LARIX s.j. Waldemar Czepułkowski i Sylwester Rymar
    za rozwój gospodarczy

Laureaci Nagrody Złoty Dąb 2016 (od lewej: Burmistrz Dębno Piotr Downar, Edmund Zioła, właściciele firmy: Waldemar Czepułkowski, Sylwester Rymar, Przewodniczący Rady Miejskiej w Dębnie Paweł Chrobak)


Laureaci 2015 roku

  • Leszek Włodkowski – Moszej
    za działalność społeczno-kulturalną.

Leszek Włodkowski - Moszej


Laureaci 2014 roku

  •  Dariusz Drohomirecki
    za działalność społeczno-kulturalną
  • Andrzej Świderski
    za rozwój gospodarczy

Od lewej: Jan Kuśmierkowski, Dariusz Drohomirecki, Andrzej Świderski, Piotr Downar


Laureaci 2013 roku

  • Ks.Henryk Łącki
    za działalność społeczno-kulturalną
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "KAMA" Jan Kuśmierkowski
    za rozwój gospodarczy

Laureaci roku 2013 w towarzystwie Burmistrza Dębna


Laureaci 2012 roku

  • Marek Schiller
    Osobowość Roku
  • Rada Sołecka w Krześnicy
    Osiągnięcie Roku

Laureaci nagrody roku 2012


Laureaci 2011 roku

Nagrody przyznano za wybitne osiągnięcia w następujących kategoriach:

  • Firma "Mahoń s.c. Bartłomiej Czerniecki, Mieczysław Kukuruza
    Sfera życia gospodarczego
  • Paweł Chara
    Sfera kulturalno – oświatowa
  • Ryszard Kuścielek
    Osobowość Roku

Od lewej: Bartłomiej Czerniecki, Mieczysław Kukuruza, Piotr Downar, Paweł Chara i Ryszard Kuścielek


Laureaci 2010 roku

Nagrody przyznano za wybitne osiągnięcia w następujących kategoriach:

  • Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego EDBUD - Edward Korzeniowski
    Sfera życia gospodarczego
  • Warsztat Terapii Zajęciowej w Dębnie
    Sfera kulturalno - oświatowa
  • Lechosław Kaczmarek
    Osobowość Roku 2010

Od lewej: Piotr Downar, Lechosław Kaczmarek, Małgorzata Lenkiewicz, Edward Korzeniowski


Laureaci 2009 roku

Nagrody przyznano za wybitne osiągnięcia w następujących kategoriach:

  • Zakład Mechaniczny "Firma JOKŚ" Paweł Jokś
    Sfera życia gospodarczego
  • Maraton Dębno
    Sfera kulturalno - oświatowa
  • Caritas przy parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie
    Osobowość Roku 2009

Kapituła przyznała również nagrodę honorową za całokształt współpracy dla Dick'a van den Brul z gminy partnerskiej Renkum.

Od lewej:  Dick'a van den Brul, Aniela Skolasińska, Piotr Downar, Paweł Jokś i Stanisław Lenkiewicz


Laureaci 2008 roku

Nagrody przyznano za wybitne osiągnięcia w następujących kategoriach:

  • Nadleśnictwo Różańsko - Nadleśniczy Maria Brzozowska
    Sfera życia gospodarczego
  • ks. Tomasz Motyka
    Sfera kulturalno – oświatowa
  • Tadeusz Nowak
    Osobowość Roku

Od lewej: Piotr Downar, Maria Brzozowska, ks. Tomasz Motyka, Tadeusz Nowak


Laureaci 2007 roku

Nagrody przyznano za wybitne osiągnięcia w następujących kategoriach:

  • Hydro - Agro - Technika "Janpol" Jan Kiełbasa
    Sfera życia gospodarczego
  • Dębnowski Ośrodek Kultury
    Sfera kulturalno – oświatowa
  • Klub Abstynenta „Życie”
    Dowolna wybrana przez członków kapituły

Wspólne zdjęcie. Od lewej: przedstawiciele Klubu Abstynenta "Życie", Piotr Dowanr Burmistrz Dębna, Jan Kiełbasa właściciel firmy "Janpol", Joanna Rau dyrektor Dębnowskiego Ośrodka Kultury


Laureaci 2006 roku

Nagrody przyznano za wybitne osiągnięcia w następujących kategoriach:

  • Masarnia – Marek Stępnik
    Sfera życia gospodarczego
  • Zespół tańca „Mali Cychrowiacy”
    Sfera kulturalno – oświatowa
  • Stanisława Piotrowska
    Dowolna wybrana przez członków kapituły

Laureaci, od lewej Irena Borysewicz i 5 osób przedstawicieli Zespołu Tanecznego "Mali Cychrowiacy", Piotr Downar Burmistrz Dębna, Stanisława Piotrowska, Marek Stęponik właściciel masarni prezentują statuetkę Złoty Dąb, z tyłu na scenie stoją dzieci z zespołu tanecznego "Mali Cychrowiacy"


Laureaci 2005 roku

Nagrody przyznano za wybitne osiągnięcia w następujących kategoriach:

  • Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku Oddział w Dębnie – Barbara Aleksiejew
    Sfera życia gospodarczego
  • Biblioteka Publiczna w Dębnie – Janina Tylman
    Sfera kulturalno – oświatowa
  • Szkolny Związek Sportowy
    Dowolna wybrana przez członków kapituły

Od lewej: Adam Kaczmarczyk, Edward Witkowski, Barbara Kornaś, Janina Tylman, Elżbieta Krupka, Barbara Aleksiejew, Janina Bladyniec, Zbigniew Wielgosz, Piotr Downar


Laureaci 2004 roku

Nagrody przyznano za wybitne osiągnięcia w następujących kategoriach:

  • Drukarnia „POL – GRAF” – Janina Bladyniec i Elżbieta Krupka
    Sfera życia gospodarczego
  • Gimnazjum Publiczne im. Arkadego Fiedlera w Dębnie – Adam Kaczmarczyk
    Sfera kulturalno – oświatowa
  • Adam Kaczmarczyk
    Dowolna wybrana przez członków kapituły

Laureaci 2003 roku

Nagrody przyznano za wybitne osiągnięcia w następujących kategoriach:

  • Nadleśnictwo Dębno – Lechosław Kaczmarek
    Sfera życia gospodarczego
  • Dziecięcy Zespół Muzyczny „Łobuzy Jezusa” – Radosław Nowicki
    Sfera kulturalno – oświatowa
  • Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Dębnie – Tadeusz Nowak
    Dowolna wybrana przez członków kapituły

Laureaci 2002 roku

Nagrody przyznano za wybitne osiągnięcia w kategoriach:

  • Zespół Szkół im. Ignacego Solarza w Smolnicy – Henryk Marchlewicz
    Największe osiągnięcia w dziedzinie nauki, oświaty, kultury i sportu
  • Zespół Szpitalny w Dębnie, Oddział Ginekologiczno – Położniczy, Noworodkowy ze szkołą rodzenia
    Najlepszy podmiot w dziedzinie ochrony zdrowia
  • Zakład Stolarski – Kazimierz i Janusz Dobruccy
    Najdynamiczniej rozwijające się przedsiębiorstwo
  • Zakład Budownictwa Ogólnego „EDBUD” – Edward Korzeniowski
    Dowolna wybrana przez członków kapituły

Laureaci 2001 roku

Nagrody przyznano za wybitne osiągnięcia w kategoriach:

  • „FAMILIA” – Jarosław Gawlik
    Najlepszy podmiot w dziedzinie handlu, usług i gastronomii
  • Szkoła Podstawowa nr 3 – Aniela Kołodziej, „Teatr Lepsza” – Anatol Wierzchowski
    Największe osiągnięcia w dziedzinie nauki, oświaty, kultury i sportu
  • „Magis Plastika” – Marek i Jacek Krzciuk, Apteka „Pod Jemiołą” – Alicja i Władysław Frankiewicz
    Najładniejsza architektura obiektu
  • Szpital Powiatowy w Dębnie – Andrzej Waszkiewicz
    Najlepszy podmiot w dziedzinie ochrony zdrowia
  • „KAMA” – Jan Kuśmierkowski, „DEPOL” – Mario Pape, „Zielonogórskie Zakłady Wydobycia Nafty i Gazu”
    Najdynamiczniej rozwijające się przedsiębiorstwo