Plakat promujący wydarzenie23. edycja akcji Sprzatanie Świata – Polska 2016, organizowana przez Fundację Nasza Ziemia przebiega pod hasłem „Podaj dalej … drugie życie odpadów”. Gmina Dębno wraz z Nadleśnictwem Dębno i Nadleśnictwo Różańsko jak co roku przyłącza się do akcji. Na terenie Gminy Dębno akcja planowana jest w dniach 19-30 września. Zachęcamy wszystkie zorganizowane grupy do udziału w sprzątaniu. Podobnie jak w poprzednich latach oferujemy worki, rękawice oraz odbiór i utylizację odpadów zebranych podczas akcji.

Głównym przesłaniem akcji jest:

  • promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,
  • unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,
  • uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilości wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!
Zrób wszystko, by odpad ze szkła nie trafił na wysypisko!

Prosimy o zgłoszenia (tel. 9576903002 wew. 145 lub email: k.kmita@debno.pl) grup (ilość osób biorących udział w akcji, terminie przeprowadzenia akcji oraz proponowanym terenie jaki zostanie posprzątany) w celu przygotowania odpowiedniej ilości worków i rękawic, aby w bezpieczny sposób przeprowadzić akcję.

Tereny rekreacyjne, place zabaw, parki, lasy czy trawniki wyglądają lepiej bez papierków po cukierkach i batonikach, bez butelek i kapsli, bez śmieci. Dbajmy wspólnie o środowisko w którym żyjemy.

Gmina Dębno
Nadleśnictwo Dębno
Nadleśnictwo Różańsko