Powiększ zdjęcie. Wojewoda wręcza komputer małej dziewczynce73 laptopy trafiły do uczniów, dzieci i wnuków byłych pracowników PGR-ów w gminie Dębno w ramach rządowego projektu wsparcia rodzin z dziećmi z terenów popegeerowskich. Uroczyste przekazanie, z udziałem wojewody zachodniopomorskiego – Zbigniewa Boguckiego, odbyło się 8 czerwca br. w Dębnowskim Ośrodku Kultury.

Komputery, które zostały zakupione przez gminę, otrzymali uczniowie szkół podstawowych oraz średnich, których krewni w linii prostej pracowali w PGR-ach.

W wyznaczonym terminie do Gminy Dębno wpłynęło łącznie 146 wniosków, które poddane zostały weryfikacji na podstawie obowiązujących przepisów i wytycznych, którymi kierował się fundusz wsparcia. Wnioskodawcy zobowiązani byli do złożenia dokumentów poświadczających fakt zatrudnienia członka rodziny, dodatkowe wytyczne związane były z obszarami wskazanymi jako kwalifikowane na podstawie opinii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa związanego z miejscem zamieszkania i występowania mienia zlikwidowanych przedsiębiorstw gospodarstw rolnych. Każdy zakwalifikowany do projektu uczeń otrzymał laptopa, torbę i myszkę komputerową.

Wojewoda wręcza komputer

Sprzęt będzie służył dzieciom głównie do odrabiania lekcji, ale najpierw z racji rozpoczynających się wakacji głównie do rozrywki. Często rodzeństwo posiadało tylko jeden komputer, teraz dzięki programowi, każde z dzieci będzie miało swój.

Dzieci odebrały sprzęt od wojewody zachodniopomorskiego – Zbigniewa Boguckiego i burmistrza Dębna – Grzegorza Kulbickiego. Łącznie do uczniów trafiły 73 laptopy.

Dzieci trzymają komputery, z tyłu burmistrz i wojewoda

- Dziś trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez dostępu do internetu i komputera. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi dzieci mogą rozwijać swoje talenty, pasje oraz zainteresowania. Dzisiejsze wsparcie to wyraz troski o mieszkańców mniejszych miast naszego województwa. Nikogo nie możemy pomijać – mówił Zbigniew Bogucki.

Gmina Dębno na realizację projektu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” otrzymała 180 tysięcy złotych. Środki pochodziły z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przeznaczone na walkę ze skutkami pandemii COVID-19.

laptopy zapakowane w kartony, ułożony w rzędach oklejony naklejkami

Wojewoda wręcza komputer chłopcu

Wydział Planowania i Rozwoju