Powieksz zdjęcie. Oświetlone przejście dla pieszych Doświetlone zostały cztery przejścia dla pieszych w obrębie skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Daszyńskiego w Dębnie. Koszt robót wyniósł nieco ponad 100 tys. złotych. Zadanie dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

Na przejściach zastosowano aktywne znaki z detektorem ruchu, umożliwiające wykrywanie pieszego w rejonie strefy przejścia i załączający pulsowanie lamp. Zamontowano osiem  nowych lamp.

Dzięki realizacji inwestycji zwiększy się bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza dzieci uczęszczających na zajęcia w UKS Dębno i w Dębnowskim Ośrodku Kultury.

Zadanie wykonał Zakład Ogólnobudowlany i Instalatorstwo Elektryczne Mariusz Jarema z Dębna. Koszt inwestycji wyniósł 105 731 zł, w tym 88 783 zł dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Oświetlone przejście dla pieszych

W tym roku będą realizowane kolejne doświetlenia przejść. 1 czerwca burmistrz Dębna podpisał porozumienie z Enea S.A. na doświetlenie pięciu przejść na drogach gminnych:

  • ul. Jagiełły (2 miejsca: przy parku i za skrzyżowaniem z Parkową)
  • ul. Grunwaldzka (przejście przy skrzyżowaniu z ul. Hołdowniczą)
  • ul. Zachodnia (na zakręcie przy szkole)
  • ul. Kościuszki (przejście przy SP2 przy mostku nad Kosą)

W przygotowaniu są też cztery przejścia doświetlenia drogi wojewódzkiej nr 126: na placu Konstytucji, ul. Chojeńskiej i Kosynierów. Bezpieczniej będzie również w ciągu drogi krajowej nr 23 w mieście i gminie. Doświetlone zostaną przejścia w Ostrowcu, Barnówku, Sarbinowie oraz Dębnie (ul. Mickiewicza, Armii Krajowej, Kostrzyńska).

Przejście dla pieszych.

Wydział Planowania i Rozwoju