Powiększ zdjęcie. Oficjalni goście wraz z burmistrz Joanną Stąsiek - Janicką24 maja 2022r. w ośrodku Landhof Liepe w Niemczech odbył się polsko-niemiecki Dzień Europy. Pani wiceburmistrz Dębna Joanna Stąsiek - Janicka była honorowym gościem spotkania jako Partner realizowanego projektu z EJF.

W wydarzeniu udział wzięły dzieci z BIG BANDU z Dębnowskiego Ośrodka Kultury, które na scenie dały muzyczny występ. Warsztaty dla dzieci poprowadzili nasi rękodzielnicy. Na stanowisku Bogusławy Sługockiej (instruktor Dębnowskiego Ośrodka Kultury) dzieci mogły wykonać pachnące lawendą i różami woreczki. Emilia Podwójna z Warnic uczyła wykonywania kartek ozdobnych metodą nakłuwania. Natomiast Józef Podwójny zaprezentował swoje obrazy. Instruktor Siłowni OSiR Dębno -Karolina Jaczońska prowadziła zajęcia fitness na trampolinach.

Warsztaty na stanowisku Emilii Podwójnej wykonywanie kartek

Gmina Dębno wraz z partnerem organizacją pożytku publicznego EJF gemeinnützige AG realizuje projekt Polsko - Niemieckie Transgraniczne Centrum Dziedzictwa Naturalnego i Kulturowego Regionu Doliny Środkowej Odry. W ramach zadania po stronie niemieckiej w Landhof Liepe wykonano remont, natomiast w Dębnie trwa przebudowa zabytkowej willi przy ulicy Mickiewicza. Odbywają się również liczne spotkania polsko-niemieckie.  

Zajęcia u Bogusi Sługockiej.

Dodatkowo dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie, które wzięły udział w konkursie plastycznym „Podróże po Europie” wygrały nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.

  • 1 miejsce zajęła Wiktoria Ustjaniuk
  • 2 miejsce Paulina Bałko – Bąk

Ćwiczenia na trampolinach

Big Band na scenie

Emilia Jenda
Wydział Planowania i Rozwoju