Powiększ zdjęcie. plakat wystaw pajaków. pełna treść w informacjiZapraszamy do Dębnowskiego Ośrodka Kultury na niesamowitą wystawę żywych pająków i skorpionów. Ekspozycja będzie czynna od 24 do 29 maja 2022 r. w godzinach od 10.00 do 18:00.

Na wystawie zobaczycie ponad 35 żywych okazów. Wśród nich m.in. jednego z najniebezpieczniejszych pająków świata #Latrodectushasselti– czarna wdowa, a także jednego z największych gatunków ptasznika #Theraphosastirmi czy zmieniające kolor skorpiony.

Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym.

Podczas wystawy jej opiekun odpowie na wszystkie pytania, oprowadzi i zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków.

O każdej pełnej godzinie można potrzymać najbardziej łagodnego ptasznika na ręce.

Bliski kontakt z żywymi okazami, może okazać się dla niektórych z Was sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona.

Zwiedzający wystawę będą mieć możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta będą zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.

Bilety do nabycia przy wejściu na wystawę (Płatność kartą lub gotówką).
Cennik biletów:

  • normalny: 19 zł
  • ulgowy: 16 zł
  • wycieczki szkolne: 12 zł
  • rodzinny: 60 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),
  • dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis - nie dotyczy grup zorganizowanych.

Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacja wycieczek dla grup zorganizowanych: telefon: 451 021 855 lub mailowo maciej.kuta@wystawapajakow.pl