Powiększ plakat poświęcony wystawie. pełna treść w informacjiBiblioteka Publiczna MiG w Dębnie zaprasza na wystawę w ramach Patronów Roku 2021, zatytułowanej „Stanisław Lem …on już to wiedział…”. Ekspozycję można obejrzeć w salach wystawowych biblioteki do 1.10.2021 r. w godzinach 10:00 -15:00.

Wystawa plenerowa prezentowana jest na dziewięciu tablicach, które pokazują, że futurologia Stanisława Lema staje się w wielu aspektach naszą codziennością, a fantastyka światem rzeczywistym.

Zachęcamy przede wszystkim do sięgnięcia po książki Stanisława Lema, których w naszej bibliotece nie brakuje. Dla każdej odwiedzającej szkoły przewidziana jest „niespodzianka”.

„Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej przed lekturą stały”. Stanisław Lem, Doskonała próżnia. Wielkość urojona.

Wystawa gości w bibliotece dzięki uprzejmości Gminnej Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Dopiewie.

Rok 2021 to Rok Stanisława Lema. Setna rocznica urodzin Stanisława Lema wypada bowiem właśnie w tym roku. 12 września 2021 r. mija równo 100 lat od dnia, w którym urodził się jeden z najwybitniejszych polskich i europejskich pisarzy, eseistów, futurologów i filozofów XX w.

Ekspozycja wystawa w sali, przyciemnione światła kolorowe.