Powiększ zdjęcie. Pojemniki zielony i żółty na cmentarzuGmina Dębno przypomina, że obowiązkowa segregacja odpadów dotyczy także cmentarzy. Realizując zapisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach w zakresie gospodarowania odpadami,  cmentarze gminne wyposażone są w pojemniki do selektywnego gromadzenia odpadów. Na tych cmentarzach, gdzie do tej pory ustawione były pojemniki igloo nadal one pozostaną. Natomiast na cmentarzach, na których nie było możliwości postawienia pojemników igloo, dostawiono pojemniki o pojemności 1100 litrów do segregacji odpadów.

Właściwa segregacja odpadów wpłynie pozytywnie na nasze środowisko, zobowiązujemy wszystkich korzystających z cmentarzy do wrzucania odpadów do właściwego pojemnika:

  • BIO – pojemnik koloru brązowego – wrzucamy liście, trawę, gałęzie, wiązanki z naturalnych kwiatów i części roślin,
  • SZKŁO – pojemnik koloru zielonego – wrzucamy szklane znicze, szklane opakowania,
  • METAL I TWORZYWA SZTUCZNE – pojemnik w kolorze żółtym - wrzucamy elementy metalowe ozdób cmentarnych, plastikowe kwiaty i ozdoby, plastikowe znicze,
  • ODPADY ZMIESZANE – wrzucamy te odpady, których nie uda się posegregować, np. szmaty, gąbki, szczotki, miotły.

Do pojemników nie wrzucamy gruzu z demontażu pomników! GRUZ z demontażu pomników należy odpłatnie (na koszt opiekuna grobu) przekazać dla firmy odbierającej tego rodzaju odpady.

Cztery pojemniki brązowy, zielony, żółty i czarny na cmentarzu

Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska