Powiększ zdjęcie. Dzieci na planszy wykonują zadanie.21 września Celowy Związek Gmin CZG-12 wraz z Fundacją Ekologiczną ARKA zawitali do Dębna. Podczas blisko 6-cio godzinnego spotkania z grupami z przedszkoli i szkół podstawowych przedstawione zostały zasady segregacji odpadów i sposoby na zminimalizowanie odpadów w naszych gospodarstwach domowych.

Przy stoiskach edukacyjnych przypominano o zasadach postępowania z odpadami niebezpiecznymi, które powstają w naszych gospodarstwach domowych oraz o odpadach problemowych. Jedynym słusznym miejscem na pozbycie się tych odpadów jest PSZOK! Dzieci wykazały się dużą wiedzą i znajomością zasad segregacji, choć było też kilka wątpliwości, np. problem pojawiał się przy kartoniku po soku/mleku, który należy wrzucać do kosza żółtego. Mamy nadzieję, że wątpliwości po spotkaniu będzie coraz mniej - a tych co nie wszystkie zasady zapamiętali zapraszamy do odwiedzin strony Celowego Związku Gmin CZ-12 (www.czg12.pl).

Duża plansza z segregacją, dzieci

W spotkaniu wzięły udział grupy z Przedszkola nr 1 "Czarodziejska Kraina" i Przedszkola nr 2 im. Stanisławy Modrzejewskiej oraz klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera i Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Dąbrowskiego w Dębnie.

Duża plansza z kuchnią, plansze zielone na trawie. Pani tłumaczy dzieciom

Duża plansza do gry w segregacje. Dzieci grają

CZG-12