Powiększ zdjęcie. ścieżka rowerowa z żółtymi plamamiDobiega ku końcowi częściowy remont ścieżki rowerowej w kierunku jeziora Duszatyń wykonywany przez spółkę STB z Myśliborza. Niestety pogoda nie sprzyja wykonywaniu prac, a dodatkowo nieznany sprawca dokonuje ciągłych zniszczeń.

Przypominamy, że ścieżka wykonana jest z kruszywa mineralnego tzw. hansegrand. Ostateczne ubicie nawierzchni uzyskuje się z reguły po trzykrotnej zmianie warunków pogodowych (słońce – deszcz – słońce itd.). Niestety obecne warunki atmosferyczne nie sprzyjają utwardzaniu tej nawierzchni. Na wykonane prace firma udzieliła 12 miesięcznej gwarancji i wykonany zostanie przegląd, a wszelkie stwierdzone wady w remontowanych odcinkach będą podlegały ponownej naprawie.

Informujemy, że nieznany dotąd sprawca dokonuje na ścieżce rowerowej zniszczeń, prowadząc jakieś prace odkrywkowe. Nie posiada żadnych stosownych zezwoleń, a napraw po swoich działaniach dokonuje przy pomocy zasypania „żółtym żwirem”. Wszelkie telefoniczne uwagi od państwa o uszkodzeniach i wykonanych naprawach są jak najbardziej słuszne. Jeśli ktokolwiek z mieszkańców posiada jakąś wiedzę na  temat działania „intruza” na ścieżce prosimy o kontakt z Wydziałem Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej Urzędu Miejskiego w Dębnie tel. 95 760 30-01 do 04 lub na e-mail gpin@debno.pl.

Ścieżka z żółtymi plamami

Przypominamy również właścicielom działek, że przejeżdżanie oraz jeżdżenie po ścieżce rowerowej samochodami, które następnie parkowane są przy ogrodzeniu ogrodów działkowych jest niedozwolone. Jedynymi pojazdami jakie okazjonalnie mogą pojawić się na ścieżce są pojazdy służb technicznych i komunalnych.

Wydział GPiK