Powiększ dyplom PZLA o przyznaniu organizacji Maratonu DębnoMiło nam jest poinformować, że Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wybrał Dębno na gospodarza tegorocznych 40.PZLA Mistrzostw Polski Kobiet w Maratonie i 90.PZLA Mistrzostw Polski Mężczyzn w Maratonie. Bieg odbędzie się 15 listopada 2020 roku.

Warto w tym miejscu  przypomnieć, że Dębno jest gospodarzem Mistrzostwa Polski Kobiet w Maratonie już po raz 27., a Mistrzostw Polski Mężczyzn po raz 33. Pierwsze zawody rangi mistrzowskiej rozegrano w 1969 roku. 

Ponowne przyznanie organizacji Mistrzostw Polski w Maratonie jest dla nas wielkim wyróżnieniem i świadczy o wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym naszego biegu.

W ramach Mistrzostw Polski mogą wystartować wyłącznie zawodnicy posiadający aktualne licencje PZLA. W zawodach przewidujemy udział 150 uczestników, a limit czasu przeznaczony na ukończenie biegu będzie wynosił 4 godziny. Rejestracja odbywać się będzie przez moduł zgłoszeń znajdujący się na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który uruchomiony zostanie na miesiąc przed zawodami.

Jednocześnie informujemy, że ze względu na obowiązujące przepisy i sytuację sanitarno-epidemiologiczną nie będzie możliwe przeprowadzenie zawodów dla wszystkich chętnych zapisanych na bieg. Z góry przepraszamy za brak możliwości startu w tym biegu dla zawodników już zapisanych. Ze względu na ciągłe zagrożenie zdrowia i życia spowodowane pandemią, koniecznością dostosowania do zaostrzonych procedur bezpieczeństwa i braku pewności, co do okresu ich obowiązywania musimy podjąć taką decyzję.

Przepraszamy wszystkich zainteresowanych i zapraszamy do udziału w przyszłym roku. Jeśli przepisy na to pozwolą to 48.Maraton Dębno rozegrany zostanie 28.03.2021 roku lub 11.04.2021 roku. Ostateczny termin podany zostanie po zatwierdzeniu go przez Zarząd PZLA.
Zachęcamy wszystkich zawodników do przeniesienia swojej opłaty startowej na przyszły rok, a osoby niezainteresowane udziałem w biegu w przyszłym roku będą miały możliwość ubiegania się o zwrot wpisowego.

Źródło: www.maratondebno.pl