Powiększ baner akcja edukacyjna zielona szkoła, zielone przedszkoleCZG-12 już po raz 23 zorganizowało akcję edukacyjno-konkursowej “Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole”. W akcji aktywny udział wzięło 8 691 uczniów/wychowanków i przedszkolaków. W sumie zebrano 128 495 kg surowców. Przedszkole nr 2 w Dębnie zostało liderem baterii oraz zdobyło nagrodę rzeczową za zbiórkę kartoników po płynnej żywności.

Przypominamy, że CZG 12 corocznie organizowało piknik dla dzieci z wszystkich placówek, które brały udział w akcji. Jak czytamy na stronie organizatorów w tym roku z powodu pandemii nie będzie takiego podsumowania.

„W tym roku podsumowanie akcji odbędzie się w skromny sposób, bez pikniku, bez wspólnej zabawy i uroczystego odebrania nagród… Ale nie to jest najważniejsze – dla środowiska nie liczą się tytuły i dyplomy, dla przyrody ważna jest nasza wrażliwość i świadomość o właściwym postępowaniu z odpadami! Mamy nadzieję, że dzięki prowadzonej edukacji w placówkach i zaangażowaniu w zbiórkę surowców wtórnych wyrobimy odpowiedni poziom Kultury Ekologicznej, który będzie cechą wyróżniającą uczestników akcji…

Listę laureatów znajdziemy na www.czg12.pl

Wydział Planowania i Rozwoju