Powiększ zdjęcie. Jarosław Jaz prezentuje dyplomyJarosław Jaz, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jarosława Dąbrowskiego w Dębnie zdobył trzecie miejsce w półfinale ogólnopolskiego konkursu geologiczno - środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. Cztery nagrody w wojewódzkim konkursie przyrodniczym „Mój las” otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie.

Tegoroczna edycja konkursu „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” odbyła się pod hasłem „(R)EWOLUCJE ZIEMI”.  Zadaniem uczestników było  przedstawienie wybranego epizodu lub bohatera zdarzeń, które wpłynęły w istotny sposób na oblicze i mieszkańców pradawnej Ziemi.

Konkurs obejmował obszar całej Polski podzielonej na regiony konkursowe. Półfinały rozegrane zostały w obrębie poszczególnych regionów i przeprowadzone zostały przez Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego (PIG - PIB) w Warszawie oraz placówki regionalne PIG-PIB:  we Wrocławiu,  Gdańsku, Sosnowcu, Kielcach, Krakowie i Szczecinie.

Jarek otrzymał atrakcyjne i różnorodne nagrody rzeczowe, z których bardzo się ucieszył.

Celem konkursu "Mój las" jest poszerzanie wiedzy przyrodniczo -ekologiczno-leśnej i promowanie walorów turystyczno –przyrodniczych polskich lasów. Uczniowie zajęli następujące miejsca w etapie wojewódzkim:

II kategoria wiekowa (klasy 4-6)

  • I miejsce -  Jarosław Jaz
  • III miejsce - Esteban Wujda 

III kategoria wiekowa (klasy 7-8)

  • I miejsce - Dawid Jaz
  • II miejsce - Oliwier Nizioł

W związku z zaistniałą sytuacją nie mogliśmy pojechać do Szczecina na uroczystość podsumowującą konkurs. Okolicznościowe dyplomy i nagrody przyjechały do nas i sprawiły nam wiele przyjemności.

Wyróżnieni uczniowie

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach!

M. Kulawiak-Książek