Powiększ zdjęcie. Wzmocniony brzeg przy przystaniW ramach przygotowywania infrastruktury turystycznej do sezonu letniego pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Dębnie przystąpili do remontów i porządkowania na plaży miejskiej. Oficjalne otwarcie sezonu kąpielowego zaplanowano na 1 lipca.

W ostatnim miesiącu wykonano remont dachu altany na pomoście, który został mocno zdewastowany. Realizowany jest także projekt „Przystań rekreacji wodnej” w ramach budżetu obywatelskiego. Powstaje drewniany budynek gospodarczy na kajaki i rowery wodne, który powinien być gotowy przed oficjalnym otwarciem plaży. Zakupiono też sprzęt pływający. Plaża miejska wzbogaciła się  w nowe: kajaki dwuosobowe (5 szt.), rowery wodne dwuosobowe (4 szt.), rowery wodne czteroosobowe (2 szt.), kamizelki ratunkowe (20 szt.) i wiosła kajakowe (10 szt.). Wszystko w ramach ww. zadania. Dodatkowo w miejscu, przy którym powstaje przystań wodna pracownicy poprawili oraz umocnili linię brzegową. Jest bezpiecznie i estetycznie. Ponadto na plażę przywieziono 250 ton piasku, który zostanie rozsypany wzdłuż całej linii brzegowej.

Naprawiona altana na pomoście

Dokonano także przegląd techniczny wyciągu wodnego. Przypominamy, że to atrakcja, która wystartowała w ubiegłym roku. Wyciąg do wakebordingu  będzie czynny w sezonie letnim w godz. 10.00 – 18.00.

Oficjalne otwarcie sezonu kąpielowego przewidziano na 1 lipca. Nad bezpieczeństwem kąpiących będą czuwali ratownicy WOPR w godz. 10:00 – 18:00. Dostępna będzie też wypożyczalnia sprzętu pływającego: kajak i rower wodny.

Mając na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną oraz w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających informujemy, że na plaży zostaną zachowane wszelkie normy bezpieczeństwa oraz wywieszone odpowiednie informacje o zasadach obowiązujących na terenie miejsca wypoczynku.

Wysypano 250 ton piasku wzdłuż linii brzegowej

Nowe kajaki, wiosła i kamizelki

Powstaje wiata na przechowywanie sprzętu

Wydział Planowania i Rozwoju