Praca plastyczna Ani Włodkowskiej - Moszej (link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia)Praca artystyczna Anny Włodkowskiej – Moszej, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie im. KEN (klasa 1 B – wychowawca Małgorzata Kmieć) zajęła I miejsce w konkursie wojewódzkim „Nie wyrastaj z marzeń”. Rysunek powstał pod okiem instruktora plastyki – Pani Ewy Wojciechowskiej.

Praca artystyczna małej Ani została wybrana spośród ponad 300 prac nadesłanych z obszaru całego województwa zachodniopomorskiego. Komisja złożona z nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 7 im. Heleny Raszki i wykładowców Akademii Sztuki w Szczecinie jednogłośnie wybrali tę prace jako zwycięzcę (I miejsce) w IV edycji konkursu plastycznego ,,Nie wyrastaj z marzeń”. Podczas uroczystej akademii w Szczecinie, dzieci i młodzież otrzymały dyplomy i książkowe nagrody rzeczowe.

Sama Ania o swojej pracy mówi tak: ,,Moja praca przedstawia skrzypce. Jest tam magiczna kraina, gdzie jest noc i dzień cały czas. Cały świat jest muzyczny, a wszystkie drogi wyglądają jak pianinka. W tym świecie są małe ludziki i ludziki owoce. Na chmurkach unoszą się nutki, a ja sama siedzę sobie na skrzypcach”.

Grupowe zdjęcie na rozdaniu nagród (Ania pierwsza od prawej)

Konkurs został objęty patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Kuratorium Wojewódzkiego w Szczecinie.

Podmiotami wspierającymi były: Teatr Lalek Pleciuga, Inkubator Kultury, Baltic Neopolis Orkiestra.

Emilia Jenda