Konkurs plastyczny pt.: „Jak segregować odpady” cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych. Do dnia 15 czerwca 2015 r. do Urzędu Miejskiego wpłynęło 50 prac plastycznych wykonanych w dowolnej technice. Nasi Mali Artyści mieli różne pomysły, aby pokazać w swoich pracach jak łatwa jest segregacja odpadów. Jak niewiele trzeba aby środowisko wokół nas było czyste. Jak łatwo się tego nauczyć i jak dobrze opanowali już tą wiedzę.

17 czerwca 2015 r. Komisja Konkursowa oceniła prace i wyłoniła zwycięzców:

I kategoria wiekowa – dzieci przedszkolne grupy 5 i 6 latków

  1. Maciej Michalczyszyn - Przedszkole Nr 2 Dębno, grupa – 5 latki
  2. Tomasz Olszewski - Przedszkole Nr 2 Dębno, grupa – 6 latki
  3. Anna Włodkowska-Moszej - Przedszkole Nr 2 Dębno, grupa – 6 latki

II kategoria wiekowa – dzieci ze Szkół Podstawowych klas I – III

  1. Martyna Orczyńska - Szkoła Podstawowa w Smolnicy, klasa I
  2. Karolina Bednarek - Zespół  Placówek Oświatowych w Barnówku, klasa III
  3. Zuzanna Kopciuch - Szkoła Podstawowa w Smolnicy, klasa  I

Ponadto Komisja Konkursowa mając na względzie pomysłowość, ogromne zaangażowanie i piękne wykonanie prac postanowiła wyróżnić wszystkie dzieci biorące udział w konkursie. Lista uczestników konkursu (DOC, 15 KB).

Grupa nagrodzonych dzieci wraz z opiekunami i władzami gminy

W dniu 24 czerwca 2015 r. na posiedzeniu Komisji Spraw Publicznych i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Dębnie Mali Artyści z rąk Burmistrza Dębna Piotra Downara, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pawła Chrobaka oraz Przewodniczącego ww. Komisji Krzysztofa Lenartowicza otrzymali wielkie gratulacje, nagrody, dyplomy oraz drobne upominki.

Serdecznie dziękujemy Małym Artystom za trud włożony w wykonanie prac, za to iż mimo nadchodzących wakacji mieliście chęci jeszcze troszkę popracować i pokazać wszystkim JAK SEGREGOWAĆ ODPADY, a opiekunom i rodzicom gorąco gratulujemy tak zdolnych dzieci.

Konkurs plastyczny był częścią zadania dofinansowanego w formie dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie pt. „Czyste środowisko- zdrowe środowisko".

Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska
Wydział Planowania i Rozwoju