Powiększ zdjęcie. Nagrodzone dzieci z jury W dniu 9 maja 2018 r., w sali DOK odbyła się już X edycja Konkursu Piosenki Dziecięcej pod hasłem „Śpiewamy dla Niepodległej” organizowanego przez Przedszkole nr 1 „Czarodziejska Kraina” w Dębnie.

Jury w składzie: ks. Andrzej Słowik, Krystyna Zioła oraz Joanna Rau po wysłuchaniu 15 piosenek wykonywanych zespołowo lub indywidualnie, przygotowanych przez dzieci 5- i 6- letnie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie, Szkoły Podstawowej w Sarbinowie, Niepublicznego Przedszkola Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Jana Bosko w Dębnie, Zespołu Placówek Oświatowych im. A. Przybyły w Barnówku oraz Przedszkola Nr 1 i Nr 2 w Dębnie, jury wzięło pod uwagę: dobór repertuaru, muzykalność dzieci, sposób interpretacji oraz ogólny wyraz artystyczny wykonywanych piosenek i postanowiło przyznać:

w kategorii dzieci 5-letnich:

  • I nagrodę za piosenkę „Dzień dobry Biały Ptaku” wykonaną przez Lenę Gulińską, Dorotę Szczepko i Alicję Brodacką z Przedszkola nr 1 „Czarodziejska Kraina” w Dębnie.
  • II nagrodę za piosenkę za piosenkę „Jestem Polakiem” wykonaną przez Lenę Rutkowską, Marię Zając, Lucjana Białego oraz Filipa Wieczorek z Przedszkola nr 1 „Czarodziejska Kraina” w Dębnie.
  • III nagrodę za piosenkę „Historia Polski” wykonaną przez Patrycję Cieślak z Niepublicznego Przedszkola Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Jana Bosko w Dębnie w Dębnie.

Występy dzieci pięcioletnich

w kategorii dzieci 6-letnich:

  • I nagrodę za piosenkę „Niepodległa, Niepokorna” wykonaną przez Kingę Wawruszczak, Aleksandra Skrzypek oraz Marcina Pulikowskiego z Przedszkola nr 2 im. S. Modrzejewskiej w Dębnie.
  • II nagrodę za piosenkę „Jestem Polakiem” wykonaną przez Gabrielę Żebrowską, Natalię Hołodniak, Julię Kuczyńską oraz Blankę Kuczyńską z Zespołu Placówek Oświatowych im. A. Przybyły w Barnówku.
  • III nagrodę „Przybyli Ułani” wykonaną przez Maję Szozda z Przedszkola nr 1 „Czarodziejska Kraina” w Dębnie.

Sześciolatki na scenie

Przedszkola nr 1 „Czarodziejska Kraina” Joanna Ryżyńska swoją nagrodę dla NAJLEPSZEGO ŚPIEWAKA PRZEDSZKOLAKA przyznała Mai Szoździe z Przedszkola nr 1 „Czarodziejska Kraina” w Dębnie.

W oczekiwaniu na werdykt jury mogliśmy zobaczyć taneczne popisy przedszkolaków z Przedszkola nr 1.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii zostały nagrodzone pucharami.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy na XI edycję w przyszłym rok.

Galeria zdjęć

Katarzyna Kruczyk

Impreza odbyła się w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Logo Dębno niepodległa 2018