Powiększ plakat promujacy akcjęGmina Dębno wraz z Nadleśnictwem Dębno i Nadleśnictwem Różańsko jak co roku przyłącza się do akcji „Sprzątanie świata”. Na terenie Gminy Dębno akcja planowana jest w dniach 11-15 września. Zachęcamy wszystkie zorganizowane grupy do udziału w sprzątaniu. Podobnie jak w poprzednich latach oferujemy worki, rękawice oraz odbiór i utylizację odpadów zebranych podczas akcji.

Głównym celem tegorocznej akcji jest :

  • zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki.
  • Gospodarka o Obiegu Zamkniętym, segregacja odpadów oraz poszanowanie zasobów środowiska.

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!
Zrób wszystko, by odpad ze szkła nie trafił na wysypisko!

Prosimy o zgłoszenia (tel. 9576903002 wew. 145 lub email: k.kmita@debno.pl) grup (ilość osób biorących udział w akcji, terminie przeprowadzenia akcji oraz proponowanym terenie jaki zostanie posprzątany) w celu przygotowania odpowiedniej ilości worków i rękawic, aby w bezpieczny sposób przeprowadzić akcję.

Tereny rekreacyjne, place zabaw, parki, lasy czy trawniki wyglądają lepiej bez papierków po cukierkach i batonikach, bez butelek i kapsli, bez śmieci. Dbajmy wspólnie o środowisko w którym żyjemy.

Gmina Dębno
Nadleśnictwo Dębno
Nadleśnictwo Różańsko